| karmen a întrebat:

Cu ce se spala murdaria de pe peretii zugraviti cu vopsea lavabila?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu o laveta umezita in apa cu detergent.

7 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Poti folosi apa cu clor. Ai grija sa nu freci prea tare deoarece se poate lua vopseaua si sa ajungi la stratul de beton. Depinde si de calitatea vopselei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu folosesc o carpa moale, alba, sau o laveta necolorata, inmuiata in apa calduta cu cateva picaturi de Mr. Proper. Apa sa fie mereu curata (o schimb foarte des) si la fel carpa/laveta.

pupimik
| pupimik a răspuns:

cu o laveta umeda

| lalaghizi a răspuns:

Cu Mr.Proper diluat cu apa si cu un burete freci usor si stergi cu o carpa umeda cu apa.Lasi sa se usuce lejer. Spor la treaba.

| einstein a răspuns:

Eu spal peretii cu Cif, pun cate putin pe o laveta... si m-am invatat sa spal cu lavete de culoarea zugravelii, ca o data a ramas putin verde de la laveta big grin dar, dupa mine, Cif e excelent... si cred ca si Mr. Proper ar fi. Oricum, vopseaua buna nu merge jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplulaughing carpa si apa, daca ai lavabila de calitate. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clor.