Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2920441intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
26 Mai
SATI 311.169AFISARI
158.447VIZITE
135.780V. UNICI

Cu ce se spala vopseaua lavabila pe pereti? Cu apa si cu mai ce? Baietelul meu a murdarit un pic intr-un loc si electricienii au murdarit tot de praf asa mai puternic un pic, in jurul intrerupatoarelor si a prizelor.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Eu am curatat peretii doar cu apa, folosind un burete. Ai grija sa nu freci prea tare, pentru si vopseaua lavabila e solubila in apa si ar fi pacat sa iei mai mult decat e necesar.
    Succes!

• 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Cu apa... daca nu cumperi o cutiuta mica de vopsea lavabila (cca 10 lei) si dai peste locul murdar cu pensula si gata... e iar curat.
  • a răspuns:
    Cu un burete inmuiat in apa si detergent de vase.
  • a răspuns:
    Cred ca ai vrut sa zici var lavabil cu apa si cu o carpa si daca vrei cu o solutie ceva.
  • a răspuns:
    Doar cu apa, detergentul poate lua si vopseaua, bine ar fi sa gasesti un pic de vopsea la culoare: cumpara tempera la tub si amesteca cu alba pana iti iese asemanator, pune putin aracet sa nu se ia
    ; mie mi s-a parut ca vopseaua e 'lavabila' findca se spala si ea de pe perete...-)
  • a răspuns:
    Apa cu clor sau alti detergenti.
  • Raspuns anonim:
    vezi miruna-apostol! daca mai folosim si detergenti e posibil sa se decojesca si gletul! datorita chimicalelor!
  • Raspuns anonim:
    Este un produs amway care curata orice pata de pe vopseaua lavabila,, Zoom''
  • Raspuns anonim:
    Daca freci de mai mult de 2-3 ori zona murdara, pot ramane pete destul de urate de la praf
  • Raspuns anonim:
    Eu am spalat cu domestos si este super bun