Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2820584intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
20 Dec
SATI 263.034AFISARI
126.907VIZITE
111.401V. UNICI
31 Iulie 2009
emiliagrosu intreaba:

Cu ce se spala vopseaua lavabila pe pereti? Cu apa si cu mai ce? Baietelul meu a murdarit un pic intr-un loc si electricienii au murdarit tot de praf asa mai puternic un pic, in jurul intrerupatoarelor si a prizelor.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    31 Iulie 2009 23:33
    miruna-apostol a răspuns:

Eu am curatat peretii doar cu apa, folosind un burete. Ai grija sa nu freci prea tare, pentru si vopseaua lavabila e solubila in apa si ar fi pacat sa iei mai mult decat e necesar.
    Succes!

• 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 August 2009 10:12
    daniela a răspuns:
    Cu apa... daca nu cumperi o cutiuta mica de vopsea lavabila (cca 10 lei) si dai peste locul murdar cu pensula si gata... e iar curat.
  • 1 August 2009 00:06
    constantaproca a răspuns:
    Cu un burete inmuiat in apa si detergent de vase.
  • 1 August 2009 05:05
    sorin a răspuns:
    Cred ca ai vrut sa zici var lavabil cu apa si cu o carpa si daca vrei cu o solutie ceva.
  • 5 August 2009 00:06
    florar a răspuns:
    Doar cu apa, detergentul poate lua si vopseaua, bine ar fi sa gasesti un pic de vopsea la culoare: cumpara tempera la tub si amesteca cu alba pana iti iese asemanator, pune putin aracet sa nu se ia
    ; mie mi s-a parut ca vopseaua e 'lavabila' findca se spala si ea de pe perete...-)
  • 31 Iulie 2009 23:18
    VladDu a răspuns:
    Apa cu clor sau alti detergenti.
  • 2 August 2009 09:11
    Raspuns anonim:
    vezi miruna-apostol! daca mai folosim si detergenti e posibil sa se decojesca si gletul! datorita chimicalelor!
  • 5 August 2009 16:40
    Raspuns anonim:
    Este un produs amway care curata orice pata de pe vopseaua lavabila,, Zoom''
  • 30 Noiembrie 2009 12:52
    Raspuns anonim:
    Daca freci de mai mult de 2-3 ori zona murdara, pot ramane pete destul de urate de la praf
  • 22 Februarie 2011 15:28
    Raspuns anonim:
    Eu am spalat cu domestos si este super bun