| violeta_7048 a întrebat:

Cum sa imi colorez camera?

Răspuns Câştigător
| Terapeutul a răspuns:

Poti alege un roz frumos.Rozul este culoarea iubirii si in plus este si foarte odihnitor... dar totul depinde de gustul fiecaruia!

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Cum doresti tu. Exista milioane de culori in milioane de nuante ( de la inchis deschis) si milioane de intesitati (de la stralucitor la pal). Un perete se poate vopsi in tot atatea milioane de feluri si amestecuri.
Sunt multe criterii care stau la baza alegerii culorii unui perete sau ansambluri de pereti. Un fel de chestionar de marketing cu foarte multe intrebari si raspunsuri de selectat. E greu sa iti dea cineva un sfat fara sa stie exact contextul fizic si emotional al acelui perete. Sa ai o zi minunata!

| Andreea50 a răspuns:

Albastrul deschis arata deosebit pe perete. Incearca! happy

| bembema a răspuns:

Mov cu roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gandeste-te la culoarea ta preferata, apoi uitate pe mai multe nuante ale aceleasi culuori. Tine cont si si de marimea camerei, o culoare inchisa are sa o intunece si micsoreze.Nu este indicat sa faci o culoare prea stridenta...Si citeste un pic despre semnificatia culuorilor.

| BubuLina999 a răspuns:

Eu am un galben asa cald.si o gramada de postere frumoase. e o vesele avand in vedere ca ma reprezinta, decoratiunile in special, jucarioarele frumoase care nu au o varsta anume., cu alte cuvinte camera mea, locusorul meu, confidenta mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Kiyy a răspuns:

Pai eu am camera mov happy. Arata dragut movul.
Oricum nu trebuie sa ne intrebi pe noi pentru ca avem diferite gusturi... :-s