Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2703247intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
21 Iul
SATI 267.144AFISARI
115.252VIZITE
96.643V. UNICI
27 Martie 2012
claide intreaba:

Hei TPU stiti cumva de ce frigiderul nu mai raceste congelatorul se dezghiata iar in frigider este cald cu toate ca motorul functioneaza dau funda plz repeddeeeeee

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 28 Martie 2012 08:36
    caramela a răspuns:
    Buna! poate e prea frig in camera unde il tii, si eu patesc asa in fiecare iarna, camera unde e frigiderul, nu fac foc, si decate ori e ger, nu mai ingheata, prima data si eu m-am speriat, apoi l-am adus la caldura si acum merge. daca nu e asta problema, cred ca a ramas fara freon, testeaza prima solutie, apoi daca nu e ce am zis eu, cheama "doctorul"
    O zi buna!
  • 28 Martie 2012 15:34
    ivancea2 a răspuns:
    Nu il mai tine in priza; peste 128 de grade, motorul se va arde.Cheama sau mergi la un centru de reparatii pentru remediere si reincarcare cu agentul de racire.
  • 28 Martie 2012 10:11
    Hombre a răspuns:
    A ramas fara freon, cauta un meserias, aceiasi problema am avut acum doua saptamani.
  • 27 Martie 2012 20:51
    mixxjim a răspuns:
    Scoate-l urgent din priza, probabil e o problema cu freonul, risti sa se arda motorul
  • 27 Martie 2012 20:38
    rutanklan a răspuns:
    Ai ramas fara agent frigorific probabil. Ori s-a pierdut pe parcursul timpului, ori din cauza unei fisuri a iesit tot agentul prin por/spartura/crapatura.
  • 27 Martie 2012 20:52
    Raspuns anonim:
    Probabil motorul merge "in gol". Dar o fi ceva cu instalatia de amoniac, infundata... Mai bine opriti-l acum sa nu se arda ceva si miine chemati service-ul.