| Hania_Serar_1990 a întrebat:

Idea e ca am cumparat o usa din pvc de la dedeman care e cam stramba din toate punctele de vedere. Ce tip de meserias am nevoie ca sa o regleze? Fiind ca nu stiu pe cine sa sun ca sa o regleze. Stau in sibiu daca stiti pe cineva
ps: usa e deja montata!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Trebuia de la inceput pusa la cumpana, daca ai pus-o la ochi...este aiurea.trebuie desfacuta, pusa la cumpana, sa fie tocurile la 90 de grade, prinse in holsuruburi, in beton. daca o prinzi numai in spuma, pa.sipoti chema orice firma de termopane, inclusiv de la dedeman cu 100 ron montatul.bafta!

| Hania_Serar_1990 explică (pentru express11):

Usa e pusa la boloboc dar usa in sine e stramba! P e cine sa chem sa mi-a regleze?

| express11 a răspuns (pentru Hania_Serar_1990):

Daca este stramb profilul, nu ai ce-i face. daca nu este profilul, ce este stramba, usa? trebuie reglata din balamale daca nu se inchide bine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Angajatii firmelor care monteaza termopane se ocupa si cu montarea usilor sau ferestrelor de acest gen-nu neaparat numai de termopan-.