| JustyR12 a întrebat:

***Îmi cer scuze pentru categorie, nu știu unde s-o încadrez***
Cum pot usca o pereche de papuci (teniși, adidași˝) rapid, În cateva minute, maxim o oră? E bine dacă-i bag in cuptorul cu microunde la putere mică? Dau fundă metodei care functionează.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Bagai la cuptor dar stai linga ei sa nu ia foc. Apoi la cuptor nu-i poti baga daca cumva au ceva metalic pe ei, la sireturi sau stiu si eu chestii metalice.Sa nu cumva sai bagi daca au metal ca vei strica cuptorul.Cel mai rapid daca ai avea masina de uscat rufe cu siguranta acolo ar merge, asta o stiu sigur.Ar mai fi o alta solutie. Daca ai un resou si un ventilator.Bagi resoul in priza adidasii cumva intr-o parte si in cealalta parte ventilatorul care sa sufle asupra resoului si spre pantoifi si uite asa ii usuci.Sau si mai simplu daca ai o aeroterma aia e resou cu ventilator, deci pui pantofii in fata si dai drumul.Cu fenu de par nu stiu daca o sa mearga rapid, astepti ore pentru ca nu e asa de puternic.Deci otiunile astea le ai.Ai grija ce bagi in cuptor, sa nu aibe nimic metalic.Si la cuptor bagai la putere normala dar timp ceva mai lung.Si revino sa ne spui cum a fost.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai masina de spalat? programeaza masina la stoarcere si apoi ii scoti afara, se usuca imediat daca ai norocul sa fie soare/vant.
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns:

Lasa-i la soare si asteapta altfel se vor deteriora daca dai cu uscatorul de par pe ei sau microunda.

| crytical a răspuns:

Nu prea ai acum, depinde din ce material is, poti sa-i strici rau daca ii usuci cu feonu sau ceva de genu.

| Alex5620 a răspuns:

Cu feonul, am patit-o si eu laughing)

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Incearca cu uscatorul de par. Poate dura ceva, dar nu cred ca varianta cu microundele e buna.

| IonnyMar a răspuns:

Poti incerca cu feonul de par. :*