| andrew_9324 a întrebat:

Am o problema, usa de la masina de spalat whirlpool a ramas blocata, cu tot cu rufe sad, cum as putea sa o deschid, daca stie cineva o solutie as fi recunoscatoare. Multumesc!

2 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Si eu am aceeasi marca de masina de spalat si te sfatuiesc sa procedezi intocmai cum am procedat si eu. Reporneste-o si treci pe optiunea de evacuare manuala a apei. Apoi asteapta pana ce esti sigura ca s-a terminat programul acesta, de doua minute. De obicei, la cele mai multe tipuri de masini de spalat se rezolva astfel. Aceasta este o masura imediata de "reset" a programului pe care l-ai selectat pentru spalare. Daca se mai repeta, intreaba si un specialist. Functie de localitatea in care locuiesti, gasesti pe internet adrese de firme specializate. Incearca sa gasesti specialisti care vin pe teren. Este mai sigur.

| antonia09 a răspuns:

Vezi daca s-a terminat ciclul de spalare. Daca nici asa nu se deschide usa, suna la cei care ofera service.