| werestar a întrebat:

Salut
Am si eu o intrebare:
Eu fac in prezent un liceu teoretic, dupa ce termin liceul pot sa ma duc la o facultate de arte?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La concursul de admitere in anul I studii de licenta se poate inscrie orice absolvent cu diploma de bacalaureat.Nu are importanta filiera liceului absolvit---poate fi oricare dintre filierele : teoretica, vocationala sau tehnologica. In Metodologia admiterii la Universitatea Nationala de Arte gasesti, incepand cu capitolul I, toate informatiile necesare (inclusiv, despre probele de admitere):http://www.unarte.org/......202014.pdf

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,daca sustii examenul de admitere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te chinuie vreun talent poti sa te duci