Întrebare recomandată | Almássy a întrebat:

Salut,am un soarece in casa! SI vreau sa cumpar un aparat de ala dar e mai bun cu ULTRASUNETE sau UNDE ELECTROMAGNETICE? eu vreau sa treaca si prin pereti.
Mersi!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine cumpara grausor(rosu) este mai eficient si da randament, in 4-5 zile se rezolva situatia.
O seara bunahappy

8 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Te c**** in el de aparat, ca mi-au ros soarecii firul de la el (in timp ce mergea) si mi-a facut scurt in casa si mi s-a stricat cuptorul cu microunde.Iti iei frumos 3-4 pisici de pe strada si se rezolva.

| matrix100 a răspuns:

Undele pe care le face acel aparat pe care il vrei tu nu trec prin pereti

| 1cristian1990 a răspuns:

Am auzit ca nu sunt prea eficiente! Cumpara lipici pentru soareci si pui pe o bucata de carton de jur imprejur (formezi un cerc) iar in centru pui branza, nuci, din astea!

| Gabbriell a răspuns:

Dar ce-ai cu el? e si el un sufletel mic laughing

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Omoara-l dă-l dreacu! Nu se sperie cu ultrasunetele, numai daca e superstitios poate

| yuliansch a răspuns:

Eu am unul cu ultrasunete in birou si acum 2 zile a aparut un soarece. asa ca...trage concluzia.

| serendipitate a răspuns:

Cea mai buna chestie e un tub cu lipici special. se pune pe jos o punga sau un celofan, versi cleiul pe punga, soarecele e atras de mirosul cleiului si se lipeste si il gasesti infofolit in punga. nu miroase deloc pentru nasul uman. am cumparat din kaufland eu la raionul cu odorizante de camera

| Trapt a răspuns:

Nu sunt prea eficente... nu cred ca o sa sperie cu ultrasunete.