| AndraDeeaBrockencyde a întrebat:

Salut.{cred ca asta e categoria buna.} Stiti acele cutii...din lemn daca nu ma insel sau chiar si plastic, cu matase/catifea in care pui medaliile si o poti agata in cui? M-am facut destul de clara? laughing)
Vreau si eu sa imi spuneti cum se numesc..sau unde pot gasi..Am cautat pe internet si...nimic. Multumesc anticipat, funda. big grin

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gasesti asa ceva la magazinele cu produse chinezesti si chiar in unele librarii. Nu stiu cum se numesc.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu stiu sa fie de vanzare, dar iti spun cum se fac.Am facut si eu.Cutia e din sipca din lemn usor-de obicei tei-si cu fund din placaj subtire.In ea se aseaza polistiren in care se decupeaza forma medaliei si acest polistiren se imbraca in catifea sau matase.Acolo se introduce medalia.