| zma98 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. De curand am cumparat un Chow Chow, el a fost nascut pe data de 15 iunie. As dori sa ma ajutati si pe mine ca nu prea stiu sa calculez asta(adica stiu, dar nu sunt sigur). Cand face 6 saptamani sa il pot duce la primul vaccin? Va multumesc, dau funda.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.caini-ham.ro/12recomandari.htm
http://www.agerpres.ro/......--i-de-ce-
Sa ai grija de el :)
Suntem in luna iulie, deci pe 15 august are 2 luni, nu cred ca nu poti socoti cate saptamani are catelul.

https://betasare.wordpress.com/......te-poezia/
O zi buna :)

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Deja are 6 saptamani. Foarte mare greseala ca nu a fost lasat la catea macar 8-10 sapt.

| zma98 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Au fost toti puiutii rai si se bateau intre ei, de aceea i-a dat mai repede.
Deci astazi a facut 6 saptamani?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru zma98):

Gresit, e normal ca puii se mai bat = joaca. Prin asta ei invata multe lucruri de la frati si de la mama lor. Daca vreti sa meritati un caine si sa nu-l chinuiti informativa de pe situri despre caini si invatati aritmetica de cl a 2 a.

| zma98 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Deci, eu am cerut un raspuns, e prima oara cand am un caine de genul. Deci nu e nevoie sa-mi reprosezi unele chestii. Astept raspuns si gata.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru zma98):

Ti-am indreptat atentia asupra unui fapt care nu iti face cinste, si cum sa actionezi - intai te informezi si apoi actionezi. Daca esti baiat destept folosesti ce ti-am spus si cauti sa te perfectionezi la ceva aritmetica macar, lucru care iti va aduce un real loc mai bun decat ai. Daca vrei prieteni care sa te linguseasca si sa te laude ce muschi ai tu si ce barba ti-a crescut afla de la mine ca tot ei vor rade de tine pe la spate ca nu stii cate zile sunt 6 sapt. Nu iti vrea nimeni raul pentru ca nu avem ce imparti si nici nu inregistrezi daune pentru ca esti in anonimat. Fii destept si foloseste ce te invata cineva daca vrei sa cresti.

| zma98 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ok. Eu am facut un calcul si din 15 iunie pana in 15 iulie sunt 4 saptamani, 22 iulie sunt 5, iar astazi pe 29 sunt 6 saptamani. Daca am gresit cu ceva, corecteaza-ma. Multumesc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru zma98):

Vei vrea sa iesi in oras cu o fata la un film / inghetata si te faci de ras. Cauta un elev de a 4 a cel mult sa te mediteze.