| Classy a întrebat:

Am primit de vreo 3 saptamani o orhidee, si acum observ ca ii se ofilesc cateva dintre flori..pana acum i-a mers bine, a inflorit...am pus-o intr-un loc cu lumina, nu in razele soarelui ca am citit ca nu e bine...care ar putea fi cauza?

2 răspunsuri:
| Gilca_Madalina_1975 a răspuns:

Nu are destulă Nutriție, hrană. Schimb-o într-un vazon mai mare, schimbă-i pământul și totuși încearcă să o pui și în raze, e soarelui, nu tot ce e pe Internet e adevărat, dar poți să te interesezi la florării, ei știu mai bine. Sper că te-am ajutat cât de cât. happy

| TotiImiSpunVaru a răspuns:

Ai vazut ca orhideele au tulpina pusa intr-un mic recipient. E, cand se termina lichidu ala, se usuca floarea.