| Wayne_Alex_1992 a întrebat:

Vreau sa acopar un singur perete din camera cu tapet lavabil.Am cumparat doua role de tapet netesut Charming Florals CF-88105 si o cutie de adeziv universal Bison.Este "compatibil" adezivul cu tapetul?
Cu cati litri de apa sa amestec adezivul?
Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Era mai usor daca ai fi dat suprafata peretelui.Inaltimea ori lungimea.La doua role nu iti ajunge adezivul chiar daca rola are 10 m liniari.Se pune de obicei o cutie de Bison la 3, 5-4 litri de apa rece.Amestecat bine cu o bormasina cu melc.Il lasi cateva minute apoi il amesteci iar.Se va face ca o gelatina.Dai si pe perete si pe foaia de tapet. Dupa ce ai taiat-o la dimensiunea care iti trebuie.Cand e uda se taie mai greu.Iti mai trebuie o cutie de Bison.Ai si pe cutie instructiunile.Adezivul este universal.Deci este compatibil cu tapetul.Doar daca nu ai luat tapet autocolant.Imi mai poti cere detalii pe privat.Asta imi e meseria.Succes!