| nichiforeasa123 a întrebat:

Salut vaua de cate ori va face miei oaia pe an si ce mancare ii dati

1 răspuns:
| Mariushgv a răspuns:

U le dau graunte dimineata nu multe ca mor daca le dai multe graunte si lucerna dimineata si seara si le-dau apa seara si dimineata nu trebuie sa le dai apa rece si nu trebuie sa ii dai lucerna verde trebuie uscata sau macar tinuta o zi dar daca ai iarba in ograda poti sa le dai sa pasa sa manace di ea si oile pot sa faca 3 pui deodata pe an trebuie sa ai griza si tu de pui 2-3 zile ma refer il dai sa suga ai grija sa nu se taie atata stiu din cate fac eu am 15 oi 2 tapi si 23 de capre funda