| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU,un lamai nealtoit,rasadit din samanta, se poate altoi cu un alt lamai sau portocal provenit tot din samanta si nealtoit?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Trebuie altoit cu mugur din alt pom care a fost altoit.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poti altoi cu ce doresti, insa trebuie sa stii ce urmaresti de fapt. Daca vrei ca acel lamii sa faca fructe indiferent cal altoiesti sau nu tot va face fructe.Singura diferenta este ca pomul altoit face fructe in 2-3 ani iar unul nealtoit va face primele fructe dupa 10 ani. Daca doar il tii asa pentru ornament il poti lasa nealtoit.De altoit poti altoi orice pe el din aceiasi familie, in cazul de fata citrice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc frate!