| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi un spray foarte bun pentru exterminarea purecilor, vreau raspuns de la cineva care a folosit si a dat rezultate

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu am folosit Ectocid si am pus in pulverizator si a dat randament.
Se gaseste la farmacia veterinara si nu este scump.
Si am mai cumparat ceva, o fiola de Regent..este foarte bun pentru toate insectele.
O zi buna sa aihappy

| StefanKogut a răspuns:

Nu exista spray bun pentru asa ceva. Te duci la un magazin veterinar si ceri Neostomosan pe care il diluezi in apa conform indicatiilor, il pui intr-o pompa (poate fi si una de la solutii pentru spalat geamuri, daca n-ai pompa serioasa) si dai cu el unde ai nevoie. Vezi ca trebuie sa faci revenire in 8 si 14 zile pentru larve si oua. Nu e toxic pentru animale de companie sau copii, totusi nu da cu asa ceva pe mancarea animalelor sau a copiilor si nici pe a ta, iar dupa aplicare spala-te pe maini. Daca aplicarea se face la interior, tine geamurilor inchise pentru 30 de minute, iar apoi aeriseste incaperile bine. Este de preferat ca in cele 30 de minute sa nu stai in incaperile respective, desi nu este toxic, are un miros iritant si greoi.

| anonim_4396 explică (pentru StefanKogut):

Ai dat cu Neostomosan in casa la tine si a dat rezultate foarte bune?

| StefanKogut a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e singura solutie care a functionat. Fac tratamentul permanent si nu mai am probleme.