| Sara a întrebat:

Spuneti mi va rog cu ce se poate curata mobila din pal melaminat, fara a lasa urme sau dare sad Am incerca cu multe solutii si rezultatul este acelasi, dezastru, mai ales ca mobila e culoare inchisa se vede ft urat. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu curat toata mobila din casa, inclusiv cea din bucatarie cu Pronto pentru parchet.Si nu am probleme.

| anad a răspuns:

Si eu folosesc o solutie Ella care contine si petrol.Curata mult mai bine decat Pronto si nu lasa urme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu curat tot prin casa (mobila PAL, calculator, tv, etc) cu solutie de geamuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc un produs numit Soft Cleaner este de la Amway, este o pasta foarte fluida si placut mirositoare ce o aplic pe o laveta uscata apoi pe mobila, in special cea din bucatarie care este de culoare visinie si tot asa se pateaza foarte repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ma asculti mobila se curata numai cu petrol sunt experta in asa ceva si stiu ft bine ca o sa iese super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru curatarea mobilierului din PAL melaminat cea mai buna solutie este o solutie degresanta si fara lac, cel mai bun exemplu sunt solutiile de geam.
Explicatia este simpla, melamina este o folie foarte subtire din plastic. Deci solutie degresanta.
Mai multe pe http://www.mobila-constanta.com

| cami_5314 a răspuns:

Eu folosesc pronto spray pentru sters praful, dar am grija sa nu dau prea mult ca raman dare, iar dupa ce dau, lustruiesc temeinic cu carpa de bumbac uscata si moale. Pe blatul de la bucatarie pentru ca e mai multa mizerie de curatat folosesc cif pentru inox. Stiu ca e pentru obiectele din inox, insa e singurul care imi lasa blatul curat si fara dare.

| ankyann a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie cu dormitorul, am incercat aproape toate solutiile, toate servetele umede, dar in zadar.Este palul de calitate inferioara.Mobila din sufragerie este tot wenge si nu am probleme, se sterge cu orice solutie si nu raman dare. Am descoperit acum pentru dormitor spray-ul Clin cu alcool pentru geamuri si sunt foarte incantata, se sterge foarte bine. Te rog sa-l incerci, nu costa mult.

| Surdu_Valentina_1984 a răspuns:

Pune spirt pe o cârpă din bumbac si stergi bine intr-o singură direcție, eu asa curat mobila de bucătărie care este de culoare wenghe