| andhrey a întrebat:

Sunt placile acelea de de plastic subtire(NU ondulat, ci drept) care se vand la metru si nu stiu cum se numesc.Nu este vorba nici de policarbonat, nici de plexiglas, nu stiu cum se numesc.Imi poate spune cineva denumirea? dau funda!

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fibra de sticla sau poate textolit, nu stiu la ce te referi.

| JASMYNA88 a răspuns:

Nu cumva alea din fibra de sticla? alea gri sau transparente?

| andhrey explică (pentru onasis1961):

Ai vazut ca e chestia aceea de plastic ondulata, care se gaseste la sul in magazinele de materiale de constructii si se vinde la metru! Are cam 1, 50 inaltime. Despre ce spun eu este dintr-un material asemanator, doar ca este drept, nu mai este ondulat! Nu prea arata a fibra de sticla.Stiu a fibra de stila are acele firisoare prin ea, acesta e drept de la un capat la altul si dintr-un material omogen! Cu totii am vazut asa ceva, ai vazut si tu, dar eu nu stiu cum se numeste si am nevoie acum sa aflu denumirea!

| Mihaela1964 a răspuns:

La ce le-ai vazut a fi folosite?

| viotedy a răspuns:

Fibra de sticla.

| LIN2010 a răspuns:

Pai daca exista in magazin, de acolo afli cel mai bun raspuns.Respecte

| andhrey explică (pentru LIN2010):

Pai eu de aia vroiam sa stiu ma cum sa cer, ca nu vreau sa ma duc acolo sa ma fac de ras sa ii zic "dati-mi si mie de aia si sa arat cu degetul"

| andhrey explică (pentru rocket):

Daca am izs ca nu, NU e!

| LIN2010 a răspuns (pentru andhrey):

Corect,dar acolo exista personal angajat pentru a-ti raspunde la intrebari si sa te ajute sa gasesti ceea ce-ti doresti, nu este nici o rusine sa arati cu degetul spre o marfa care vrei sa o cumperi.Respecte

| carpediem a răspuns:

Nu prea dai detalii despre ce vrei. Pe ghicite cred ca te referi la ABS.( se pronunta ca la masina, "a be es.)