| loerdana2003 a întrebat:

Unde gasesc regent pentru gandaci? Am inteles ca nu mai exista pe piata.

Răspuns Câştigător
| bghes a răspuns:

Bun! Gasesti la a piata Big Berceni.

39 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

La supermarket.

| 44-mytel a răspuns:

Va recomand unul din insecticidele: FIFANON - 30-50 ml la 10 litri apa; FURY - 8-10 ml la 10 litri de apa; MOSPILAN un pliculet de 1, 5 grame la 10 litri de apa. Acestea, le puteti gasi in farmacii veterinare, magazine de seminte sau magazine specializate in comercializarea produselor pentru protectia plantelor.

| Lory_2572 a răspuns:

Mai gasesti la farmaciile veterinare.

| MihaiA a răspuns:

Da. si mi se pare ca si la obor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu regent am incercat deja la seminte si la farmacii veterinare si au zis ca nu se mai fabrica...stie cineva un loc exact? de ex in piata big berceni unde? la farmacie sau in ce loc exact ai gasit? mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
in spatele magazinului Mega Image din Titulescu exista un cabinet veterinar ( mai comunist putin)...acolo gasesti. Costa 8 Ron fiola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La big berceni la.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu regent..si nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La big nu mai e la obor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ati gasit regent, trimite-ti-mi va rog un mail pe oanaxp2006@yahoo.com. caut si nu gasecc.helpppp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punct veterinar Toporasi, langa piata progresul. Am luat in sear aceasta, costa 7 RON fiola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de regent urgent! daca are cineva va rog trimite-ti raspuns pe adresa de mail danyna_crys@yahoo.com multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai gaseste
nu stiu de ce la scos
trebuie sa facem greva
sa introduca regentu pe piata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr cine e in Bucuresti si stie unde sa gaseasca regent, sunt interesat si dispus sa platesc 50 ron comision pentru. serviciul de a trimite la Focsani cu microbusul sau firme de curierat (suport eu toate cheltuielile). Mail raullodea@yahoo.com sau adresa mess raullodea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii v-au povestit ca nu puteti scapa de gandaci decat cu Regent (folosit impotriva gandacilor de Colorado)? Luati-va gandul! Este interzis de ceva timp de Uniunea Europeana si daca nu cunoasteti pe cineva care isi permite sa va dea din stocul propriu, atunci la farmaciile veterinare nu il veti mai gasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie! Regent Nu se mai fabrica! Regent este interzis in UE! Toate fiolele de Regent din cabinete veterinare sau magazine de profil sunt contrafacute! Le cumparati degeaba, nu au niciun efect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la piata din salajan exista la fiole.chiar azi am luat, insa problema este ca am dat si nu mor gandacii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la bucur 0765250576, 2fiole=30roni

| Madalina_Miaunel_1963 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca are Regent acolo si nu este teapa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau dar daca este contrafacut? e sursa sigura? de unde stiu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa apara foarte curand un produs similar cu fipronil pana atunci incercati cu sanitox 21 ce taifun superkiller tetracip zapi. ce exista regent pe piata e teapa. e contrafacut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat regent 200 sc... si nu este bun de nimic, am luat fendona 15 sc de la BASF (sunt mai multe firme), am dat azi cu el si sunt curios..., va tin la curent.La un cabinet veterinar mi s-a spus sa folosesc un echivalent la Regent, nu mai retin numele dar sigur il iau luni si va spun atunci cum se numeste. Cica tot 10 ml la 2 litri ca regentul si are aceeasi subtanta activa.Costa 21 lei. Va tin la curent.La raaazbbbbbbboiiiiiiiiiiii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inlocuitor de regent cu substanta activa fipronil (100 % identic dpdv chimic)l-am testat e foarte eficient, se numeste regesc produs in romania.il gasisti in obor la farmacie veterinara, Sfat: nu mai cumparati regent de pe net e fasificat e apa cu aracet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce exista pe piata, Regent, este un fals, este apa cu var.
A aparut un nou produs Regesc, il gasiti in Bdul Theodor Pallady, 42C, sector 3, direct la producator, 021. 345. 16. 36, 0722. 654. 589.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai cautati regent ca nu se fabrica, mai bine cautati regesc si puteti gasi la Big la Baraci langa scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au scos produsele pe baza de fipronil, iar cele existente sunt falsuri! Contra gandacilor nu se gasesc pe piata subsante competitive, eu efectuez deratizari si dezinsectii, mai am un stoc de regent care este expirat, dar face treaba si asa cu doza putin marita! Pentru cine are incredere, sunt din tgv, si pot livra personal in bucuresti, pret 15 lei/5 ml/2 lt apa! mail: nitu_marian@ymail.com!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ceva suna te rog 0729613912

| PetruMutascu a răspuns:

Tata stropea cartofii cu regent impotriva gandacilor de colorado.
Stiu sigur ca a cumparat o cantitate mare in momentul in care a auzit ca se scoate de pe piata.
Daca sunt persoane interesate puteti scrie la mutascu.petru@gmail.com
Este posibil ca fiolele de regent sa fie expirate.

| Madalina_Miaunel_1963 a răspuns (pentru PetruMutascu):

Am inteles ca putem gasi la dumneavoastra regent, m-a puteti ajuta?

| Dumitru_Vali_1972_87Z6 a răspuns:

Ai aici solutie regent.

https://www.metalochimice.ro/......andaci-2ml

Poti sa faci comanda sa iti vina acasa sau sa vii personal sa ridici fiolele de regent din magazinul fizic.

www.metalochimice.ro

"Pentru ridicarea personala a produselor va asteptam in Str. Drumul Taberei nr.44 cu un telefon in prealabil, pentru a va asigura ca produsele sunt pe stoc."

| Madalina_Miaunel_1963 a răspuns:

Unde pot gasi si eu regent pentru gandaci? Ma poate ajuta cineva?