| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Deci, azi am terminat Tokyo ghoul, si nu inteleg ce s-a întâmplat cu Uta, si cum de Kaneki are parul alb?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Chiar ma intreb ce-ai inteles tu din anime-ul asta.
Cu Uta nu s-a intamplat nimic,n-are un rol asa important in sezonul asta(adica rolul lui e important, dar inca nu se prezinta in anime situatia lui).Cat despre Kaneki, are parul alb din cauza socului psihologic, stii... Jason, probabil si tortura continua la care a fost supus.
Unii mai numesc chestia asta "Sindromul Marie Antoinette".
http://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Antoinette_syndrome

| anonim_4396 explică (pentru MaliciousDeath):

Deci, sunt mai multe sezoane?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Apare al doilea pe 8 ianuarie.
Ai putea incerca sa citesti si manga-ul.Am inteles ca sezonul 2 s-ar putea sa difere de povestea originala, asta in caz ca n-ai chef sa pierzi ceva.

Ah, si Uta nu e cine pare a fi, haha

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a placut? Scuze ca nu te pot ajuta dar intentionez sa-l vad si vreau cateva pareri...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, est chiar foarte interesant, dar ce mă deranjează la el este faptul ca Uta (cel mai tare ghoul) apare doar in câteva episoade.
E bine de stiut pentru cei cu stomacul sensibil, sa nu se uite. Unele parti sunt chiar dezgustătoare, atunci când varsa Kaneki, este cam deranjant.
Pe scurt, e multa vărsare de sânge.
Merita sa te uiti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E prea misto. Si eu ti-l recomand mai ales ca sezonul 2 incepe acum in ianuarie.

| BlackRaven45 a răspuns:

Uta nu are aşa rol important. Prietenii lui Kaneki luptă cu Copacul Aogiri şi în S2 o să vedem ce se mai întâmplă. Să sperăm că-l arată mai mult pe Uta de data asta. Cât despre Kaneki...Probabil de la şocul ăla care la avut. De la tortura continuă primită de la Jason. Mai mult nu ştiu să-ţi spun. Sezonul 2 are momentan răspunsurile la întrebările noastre. Aşteptăm şi vedem big grin

| anonim_4396 explică (pentru BlackRaven45):

Mersi! happy

| BlackRaven45 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere! xD