| RorySan a întrebat:

As vrea sa stiu si eu 5 anime care v-au placut si 5 anime care nu v-au placut.
laughing
mersi

20 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Mi-au placut urmatoarele :
Inuyasha, a fost primul meu anime si poate de asta mi-a placut atat de mult, desi m-am mai uitat de 2 ori la el recent. E foarte frumos.
Toradora! a fost tot printre primele pe care le-am vazut, nu era terminat cand am vrut sa ma uit la el si am mai asteptat, la inceput pare plictisitor, dar nu e.
Akatsuki no yona, un plot foarte frumos, un anime care nu are o eroina inutila si fara personalitate.
Ouran highschool host club, mi l-a recomandat o fata mai de mult, am crezut ca e yaoi prima data, dar se pare ca era si o tipa acolo, chiar personaj principal. A fost foarte frumos, pacat totusi ca nu s-a animat toata seria. Si acum imi pare rau de Hikaru ca era in friendzone, chiar imi placeau de ei 2 impreuna.
Shinsekai yori, la inceput eram gen, oh, un grup de pustani, nimic special. Apoi, totu a luat-o razna, eram gen " what the...", dar s-au clarificat incetul cu incetul lucrurile si a fost un anime super.

Nu mi-au placut :
Naruto, la inceput, povestea era super, insa anime-ul l-au lungit prea mult, dar tot am terminat primul sezon, desi pe la sfarsit a fost o porcarie. Sezonu 2, chiar parea interesant, pana am ajuns la partea cand vrea a nu stiu cata oara sa il aduca pe sasuke acasa, am zis gata. Pacat, nu e genul meu, mai bine zis shounen-urile.
Hyouka, nu...doar nu. Au fost de ajuns 5 episoade, am incercat sa ma uit din nou la el, dar ...meh.
Chihayafuru, plot frumos, dar sincer, tipa era gen "karuta e viata mea", nimic altceva, era obsesia tuturor jocul ala, nu mai exista altceva.
Hataraku Maou-sama!, era frumos la inceput, dar mai ca in fiecare anime dedicat publicului masculin, trebuie sa fie o tipa cu piept mare si creier mic.
Kimi ni todoke 2, prea moale si linistit.

| RainmakerX a răspuns:

Mi-au placut
1. Owari no Seraph
2. Toata seria Fate (Fate Stay Unlimited si Fate zero in special)
3. Akame ga Kill
4.Death Note
5. Tokyo Ghoul (lista poate sa continue)

Later edit:
Nu mi-au placut:
1.My little Monster (foarte frumos dar plictisitor la un moment dat)
2. Elfen Lied
3.Kiss X Sis
4.Pandora Hearths (a fost promitator dar foarte slabut pe sfarsit)
5.School Days

Cele de sus nu sunt decat niste anime-uri care mi-au placut. Aseara, cand nu puteam sa adorm m-am gandit la un top 10 anime-uri pe care le-am vazut.

1.Death Note
2.Tokyo Ghoul
3.Atack On Titan
4. Terror In Tokyo
5.Another
6.Zetsuen No Tempest
7. Owari No Seraph
8. Fate Stay Unlimited Blade Works
9. Akame Ga Kill
10. Mirai Nikki

Succes!

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Mersi

| RainmakerX a răspuns (pentru RorySan):

Cu placere smug

| RorySan explică (pentru RainmakerX):

Mi-ai putea spune te rog unde as putea vedea si eu my little monster tradus

| RainmakerX a răspuns (pentru RorySan):

Aici poti sa il vezi. :) Sper sa-ti placa.Este doar parerea mea.
http://anime3kage.info/......un-001.php

| SHINeeTaemin a răspuns:

1.Nana
2.Paradise Kiss
3.Bokura ga ita
4.Death note
5.Naruto

Nu prea stiu acum care nu mi-au placut
Sailor Moon

| SHINeeTaemin a răspuns:

Tu? Care este lista ta?

| RorySan explică (pentru SHINeeTaemin):

Mi-au placut
1. Swort art Online
2.Angel Beats
3.Brothers Conflict
4.Ao haru ride
5.Tokyo Ghoul

deocamdata nu am vazut nici un anime care sa nu-mi placa

| SHINeeTaemin a răspuns (pentru RorySan):

Sunt dragute

| RorySan explică (pentru SHINeeTaemin):

+Guilyti Crown. Danmachi

| AdrianaBacescu a răspuns:

1.Gravitation
2.Inuyasha
3.Yu Yu Hakusho
4.Mew Mew Power
5. Kaleido Star

1.Bleach
2.Naruto
3.DBZ
4.Death Note
5. Pokemon

| vaporwave a răspuns:

Mi-au placut: 1 clannad
2 boku no pico
3 black bible

nu mi-au placut: 1 naruto, mai ales shippuden, adica la inceput chiar avea potential

nu mai stiu, nu m-am uitat cred la 10 anime-uri oricum

| RorySan explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy

| BlackRaven45 a răspuns:

Mi-au placut:

1. Owari no Seraph
2. Blood Lad
3. Highschool of the Dead
4. Soul Eater
5. Akatsuki no Yona

Nu mi-au placut:

1. Gravitation
2. Elfen Lied
3. Kotoura-san
4. Inugami-san to Nekoyama-san
5. Urawa no Usagi-chan

| Sakura13574 a răspuns:

Inazuma eleven
Hunter x hunter
Kuroshitsuji
Ao no exorcist
Nagi no asukara
Cat despe cele care nu mi-au placut...nu stiu...nu ca nu mi-au placut doar ca nu au fost cine stie ce:C:control:the money and soul of possibility, Hyouka...

| lSarcastiquel a răspuns:

Hei.
Mi-au placut :
1. Fairy Tail
2. Kaichou wa maid sama
3. Death Note
4. Another
5. Akatsuki no Yona

Si cele care nu mi-au placut :
1. Kiss x Sis
2. Ore Monogatori
3. Nana ( nu ma intelegeti gresit, dar l-am început de vreo 3 ori si nici acum nu l-am terminat, pentru ca ma plictiseam)
4. Strike the blood
5. Accel World.
La tine care ar fi lista?

| ZZZZ554 a răspuns:

Miau placut
1 Sailor Moon
2Fairy Tail
3 Detectuv Conan
4Tokyo Mew Mew
5 Pokemon

Nu mi-au placut
1.School Days
2Death Note
3Kiss x Sis
4Nana
5Elfen Lied

| paint9 a răspuns (pentru ZZZZ554):

+1 pentru death note

| paint9 a răspuns:

1.Avatar legenda Aang
2.Hajime no ippo
3.SAO
4.Parasyte the maxim
5.DBZ
nu mi-a placut log horizon black lagoon evangelion steins gate(poate din cauza ca nu le-am inteles)