| Theea_8516 a întrebat:

Am navoie de niste texte AMUZANTE si noi pentru ravase.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| ĎĮĐĬ a răspuns:

1.Scoala - Castelul groazei
2. Dirigintele si elevii - Ali Baba si cei 40 de hoti
3.Profesorii - Haiducii din Rio-Frio
4.Sedinta cu parintii - Mult zgomot pentru nimic
5.Anul scolar - Calvarul în serii
6.Lipsa profesorului - O întamplare extraordinara
7.Perioada tezelor - Curg ape tulburi
8.Ora de teza - Contraspionaj
9.Corijenta - Soarta unui om
10. Extemporal - Alarma în munti
11. Elevul la tabla - Cadavrul viu
12. Elevul ce vine de la tabla - Omul care a vazut moartea
13.Cei ce nu sufla - Mizerabilii
14.Suflatul - Vânt de libertate
15.Fituica - Reteta fericirii
16.Nota 4 - Salariul groazei
17. Examenul - Procesul maimutelor

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

"Daca ti se pare vreodata ca nimanui nu ii pasa de tine, nu trebuie sa faci altceva decat sa nu iti platesti facturile si datoriile cate luni"

"Banii sunt radacina tuturor relelor de pe pamant.Dar cum nimeni nu supravietuieste fara radacini..."

"Horoscop 2010
La capitolul sanatate astrele iti surad.La bani astrele iti surad si mai tare.Cat despre dragoste, astrele fac pe ele de raslaughing"

- un an dintr-o viata este o viata rezumata intr-un an. caci an dupa an repetam, o data cu aceleasi anotimpuri, aceleasi idei despre lume si viata.
- fragmentul de viata cuprins intr-un singur an ne este de ajuns spre a parcurge intreaga claviatura a nelinistilor, a aspiratiilor si a cautarilor noastre.
- timpul ne osteneste, dar nu ne schimba decat rareori.
iluminarile sunt sporadice, dar nu imposibile, uneori nadejdea in ele ne ajuta sa traim.
- experientele noastre sunt rani care, cu timpul, se inchid, dar pentru a se deschide cand ne aducem aminte de ele.
- cu cat suntem mai stersi si mai timizi, cu atat ne aratam mai trufasi, cu cat suntem mai vulnerabili, cu atat suntem iritabili, pentru ca nu ne-am putut afirma, pretindem ca am ales anonimatul.

1. " Norocul vine când ai cel mai tare nevoie de el. "

2. " Mancarea boului, nu o mănâncă vaca. " - Nu te băga în treburile altora.

3. " Ochiul altuia vede mai exigent decât al tău. "

4. " Cum îţi vei aşterne, aşa vei dormi. "

5. " Vântul doboară copacul cu rădacina mai slabă! "

6. " Tot ce se bate de la obisnuit, deranjeaza. neobisnuitul e intotdeauna suspect pana ce lumea se familiarizeaza cu el, banalizandu-l "

7. " Indrazneala omului superior o numim cutezanta, si o pretuim. indrazneala prostului o numim tupeu, si o dispretuim. dar cand aceasta din urma e incununata de succes, orice comentariu e de prisos: ramanem fara replica ".

8 :" Un an dintr-o viata este o viata rezumata intr-un an. caci an dupa an repetam, o data cu aceleasi anotimpuri, aceleasi idei despre lume si viata. "

9. " Cu cat suntem mai stersi si mai timizi, cu atat ne aratam mai trufasi, cu cat suntem mai vulnerabili, cu atat suntem iritabili, pentru ca nu ne-am putut afirma, pretindem ca am ales anonimatul. "

10. " Indoiala e o moneda cu doua fete: cine o priveste trebuie sa le aiba in vedere pe amandoua. "
1"Timpul le va rezolva pe toate, ai speranta si va fi totul bine"
2"Vei gasi sprijin in persoana pe care nu o credeai capabila de sentimente"
3"Banii sunt radacina tuturor relelor de pe pamant
Dar nimeni nu supravietuieste fara radacini."
4"Tineti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape"
5"Fii recunoscator pentru lucrurile care le detii"
6"Nu spune nu niciodata"
7"Frumusetea perfecta consta in ingrijirea sufletului"
8"Nu te lasa pacalit de aparente."
9"Oprestete din a mai cauta ceea ce cauti, intr-o zi va veni singur la tine"
10"Priveste mereu inainte indiferent de ce vor spune ceilalti"
sper cas bune de ceva...

Schimbul de inele Se pare ca schimbul de inele provine din Egiptul antic. Egiptenii credeau ca exista la degetul al treilea al mainii stangi o vena care ducea direct la inima. Inelele erau din material textil (canepa) si simbolizau astfel unirea inimilor. Mai tarziu romanii au adoptat obiceiul dar

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Am si eu niste idei!
"cineva te iubeste... si e in camera astaaa"
"bai nene! o sa fi presedinte"
"mananci cam multe ravase bah slabeste!"
"soarta iti spune: mai ingrasa-te!"
"vei avea o soarta...grasa!"
"vei divorta in 2021!"
"nu ma injura dar esti prea ...MARE"
"mai bine nu mai manca te ingrasi!"
"ravasa cu surpriza: ai castigat la loto!"
"bucura-te de vitata!"
"la tine nu va veni moartea!"
"inima ta e... rosie!"
"vei juca intr-o piesa de teatru nene!"
"mai lasa netu' ba!"
"nu iti face griji! te protejeaza paturicaa"
"ai nevoie de un hobby!"
"lasa-te de fumat!"
"criza a ramas la tine"
"calmeaza-te nimeni nu te iubeste!"
"fa fitness"
"ba nene te ingrasi! lasa-te de ravase!"

fundita? plz.