| Rastoaca_Paul_2000 a întrebat:

As dori un top 20 Animeuri! Va rog!

28 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

1. Naruto Shippuden
2. Death Note
3. Kuroshitsuji
4. Darker than Black
5. Elfen Lied
6. Tokyo Ghoul
7. No game, no life
8. Mirai Nikki
9. A tale of Memories/ Melodies
10. Clannad
11. Ao no Exorcist
12. Shiki
13. Jigoku Shoujo
14. Another
15. Deadman Wonderland
16. Soul Eater
17. Inu x Boku SS
18. Hotarubi no Mori e
19. Shaman King
20. Kurozuka

Cred că am mai omis, dar nu îmi dau acum seama.

| UzOm a răspuns:

1:Tokyo Ghoul
2:Sankarea
3:SAO (Sword art Online)
4:Attack on Titan
5: Death Note
6:Clannad
7:Clannad After Story
8:Kimi no Iru Machi
9:Another
10:Black Cat
11:Btooom!
12:Charlotte
13: Death Parade
14:Golden Time
15:K
16:Noragami
17: Plastic Memories
18: Psycho-Pass
19:Steins; Gate
20:Zankyou no Terror

| HandaSei a răspuns:

Cam așa ar suna topul meu personal 20!

1. Shigatsu wa Kimi no Uso
2. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
3. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
4. No Game No Life
5. Clannad (2 sezoane)
6. Code Geass: Hangyaku no Lelouch (2 sezoane)
7. AnoHana
8. Natsume Yuujinchou (4 sezoane)
9. ef: A Tale of Memories. (Sezonul 2 se numește "ef: A Tale of Melodies." nu le încurca!)
10. Shinsekai yori
11. Steins; Gate
12. Baccano!
13. Bakuman. (3 sezoane)
14. Akatsuki no Yona
15. Seriile Fate (Fate/zero și Fate/stay night: Unlimited Blade Works)
16. Durarara! (4 sezoane)
17. Sakurasou no Pet na Kanojo
18. Shokugeki no Souma
19. One Punch Man
20. Nu mă pot hotărâ între Nanatsu no Taizai și Boku dake ga Inai Machi, ambele au fost destul de bune și ambele au avut defectele lor, dar nu prea cred că pot fi comparate având în vedere că sunt fără nimic în comun unul cu altul... rolling on the floor

| Dalyan a răspuns:

Topul personal ar fi cam asa:
*Angel Beats!(Desi am evitat anime-ul asta pentru ca mi se parea o porcarie, nu regret ca mi-am facut curaj si l-am vazut);
*Code Geass(a fost printre primele anime-uri vazute si a ramas la inimioara:3);
*Darker than Black;
*Gekkan Shoujo Nozaki-kun;
*Gosick;
*Hellsing Ultimate;
*Higashi no Eden;
*Jigoku Shoujo;
*Kuroko no Basket;
*Lovely★Complex;
*Nana(trist si dezamagitor dar totodata superb);
*Natsume Yuujinchou;
*Phi Brain: Kami no Puzzle;
*Psycho-Pass;
*Shigatsu wa Kimi no Uso;
*Soul Eater;
*Steins; Gate;
*Yamato Nadeshiko Shichihenge♥;
*Ouran Koukou Host Club;
*D.Gray-man(desi o avut un final lasat in plop si plopul in aer si am inteles ca manga e la fel, chiar mi-o placut ideea anime-ului si personajele, mai putin cel femininlaughing ).

| LuluOneMillion a răspuns:

Iti dau eu o lista cu anime-uri legendare, nu prostiile alea cu Tokyo Ghoul si Fairy Tail.
Seriile Dragon Ball
Death Note
Seriile Gundam
Full Metal Alchemist
Gintama
Steins; Gate
Detective Conan
Pokemon
Digimon
Shaman King
Yu Yu Hakusho
Great Teacher Onizuka
Kyou Kara Ore Wa
Yu-Gi-Oh!
Cowboy Bebop
Captain Tsubasa
Ar mai fi si One Piece.

| Vandal a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Inteleg ca nu-ti place Tokyo Ghoul si Fairy Tail, dar nu trebuie sa le numesti "prostii", daca nu iti plac tine-o pentru tine.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru Vandal):

Nu e vorba de placut. Tokyo Ghoul in manga e ok. In anime e stricat de studio, toata lumea stie asta. Dar chiar de era facut dupa manga cum trebuie tot nu intra la legende. Iar de Fairy Tail, e un anime super slab.

| Vandal a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Parerea ta, pentru mine astea sunt legendele, iar daca tot vrei sa nu tinem cont de parera fiecaruia, pot sa spun ca mie nu-mi place aproape nici unul dintre cele pe care tu le consideri "legende". Sunt prea scarboase si se stie tot ce o sa se intample, nu este deloc suspans. Imi pare rau pentru cei carora li se par aceste anime-uri bune, nu vreau sa supar pe nimeni, dar daca nu esti in stare sa intelegi ca unele lucruri ar trebui sa le tii pentru tine, problema ta.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru Vandal):

Tu esti copilas care a vazut doar ceea ce fanii adevarati le considera cele mai nasoale. Nu e doar parerea mea, e parerea a milioane de fani, stai linistit. Din lista aia a ta de 20 doar 5 anime-uri le poti considera printre cele bune, iar restul sunt doar sub mediu. O declara si statisticele si fanii adevarati, review-urile si notele diferitelor site-uri. Nu mai vorbi aiurea cand nu ai cunoasteri in acest domeniu.

| Vandal a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Copilas? laughing Esti foarte amuzant si imi dau seama ca te deranjeaza cand cineva insulta ceva ce iti place, ceva foarte normal, dar daca iti dai seama cat de neplacut este inceteaza.
Chiar daca ti se pare o prostie, nu vad de ce, totusi cineva a muncit pentru ele.
Intr-adevar ai niste anime-uri frumoase pe acolo, dar marea parte sunt anime-urile copilariei, care sunt mai mult pentru cei micuti. Si nu, nu ma consider prea mare pentru ele, doar ca pentru cei mai micuti au fost create.
In fine, mai bine incetam, pentru ca nu are rost sa continuam asta, parerea mea.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru Vandal):

Esti plin de vorbe invalide.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Chiar daca in manga e asa... totusi. Este tot Tokyo Ghoul. Conceptul este unul chiar legendar.

| Vandal a răspuns (pentru DoarBogdan):

Insfarsit cineva care intelege. Am incercat sa-i explic, dar am impresia ca nici macar nu citeste ce scriu. In fine.

| Vandal a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Tu esti normal?! Nici n-are rost sa ma chinui, esti fara speranta. Nu voiam sa spui ca-ti place Tokyo Ghoul sau Fairy Tail, doar sa nu le faci prostii, dar vad ca n-am cu cine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Vandal):

Stii, unii care zic ei ca vad multe animeuri si le inteleg mai bine, cred ca pierd in vedere adevaratul farmec al lor. Ca la Tokyo Ghoul. Ce daca daca nu este ca in manga... Este TG si este super.

| Vandal a răspuns (pentru DoarBogdan):

Adevarat, dar de cele mai multe ori, cei care au vazut multe anime-uri, de fapt nu le inteleg mai bine. In fine, ma bucur ca ma intelegi.

| AIeXxX a răspuns (pentru Vandal):

Ce.i prost lulu.
Tokyo Ghoul e legendar
Iar animeurile zise de el sunt rahat pur. Nici macar nu.s populare, piece of ***.
Daca nu ti.a placut TIE Tokyo ghoul atunci nu ai gusturi! Vandal are dreptate topul tau noci macar nu.i popular

| AIeXxX a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Topul tau nici macar nu.i popular. Tokyo Ghoul e legendar, iar Vandal are gusturi bune la anime!

| Vandal a răspuns (pentru AIeXxX):

Multumesc! xD N-am nici o problema daca lui nu-i place, dar aia nu inseamna ca vine si le face "prostii" etc.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru AIeXxX):

Nu-i popular pentru ca nu-l cunosti tu? Mai verifica ca sunt populare la mod global si au primit si premiiwinking. TG anime a primit doar o groaza de pareri negativiste in proportie de 80%. Restul de 20% sunt copii ca voi care va uitati de putin timp la anime, iar noi ne uitam la anime de mai mult timp decat cati ani aveti voi. De aceea orice spuneti devine automat invalid.

| AIeXxX a răspuns (pentru LuluOneMillion):

Macar noi avem viata socialawinking
Chiar daca m.am uitat 120 de anime, nu.s asa obsedat de ele, deci...
Oricum daca sunt asa de populare cum zici tu, ma mir ca n.am auzit de ele...

| Vandal a răspuns (pentru AIeXxX):

Degeaba incercam, el nu o sa inteleaga. Nu avem o problema, cel putin eu, cu ce ii place lui. Problema era ca jigneste ceva ce nici macar nu a incercat sa inteleaga.

| AIeXxX a răspuns (pentru Vandal):

Pai pe mine ma jignit, spunand ca tokyo ghoul este piece of sh#t

| Vandal a răspuns (pentru AIeXxX):

Si pe mine, pentru ca iubesc Tokyo Ghoul, dar nu vreau sa ma apuc sa ii jignesc anime-uri care ii plac lui. Nu cobor la nivelul lui.

| LuluOneMillion a răspuns:

Iar ca TOP 20 TV series dupa note ar veni:
1. Gintama
2. Full Metal Alchemist: Brotherhood
3. Steins; Gate
4. Hunter x Hunter (2011)
5. Clannad
6. Code Geass
7. Haikyuu!
8. Shigatsu wa Kimi no Uso
9. Mushishi
10. One Punch Man
11. Hajime no Ippo
12. Cowboy Bebop
13. Monogatari Series
14. Tengen Toppa Guren Lagan
15. Great Teacher Onizuka
16. Boku Dake Ga Inai Machi
17. Fate/Zero
18. Natsume Yuujinchou
19. Monster
20. Bakuman

| Vandal a răspuns:

1. Tokyo Ghoul
2. Fairy Tail
3. Koutetsujou no Kabaneri ( Ongoing )
4. Charlotte
5. Another
6. Kuroko no Basket
7. Attack on Titans
8. Soul Eater
9. Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru
10. Owari no Seraph
11. Akame ga Kill
12. Zankyou no Terror
13. God Eater
14. Ghost Hunt
15. Black Bullet
16. Shokugeki no Soma
17. Assassination Classroom
18. Big Order ( Ongoing )
19. Sousei no Onmyouji ( Ongoing )
20. Blooc C
Si am mai multe care meritau locul 1, 2, 3 si asa mai departe, dar am zis sa fac asa. Fiecare anime este special in felul lui, doar ca fiecare cauta altceva la un anime.

| akashi4 a răspuns:

1.naruto shippude
2.tokyo ghoul
3.death note
4.one punch man
5.attack on titan
6.parasyte
7.nanatsu no taizai
8. kuroko no basket
9.assassination classroom
10. fullmetal alchemist
11.blue exorcist
12.bleach
13.gintama
14.noragami
15.hellsing
16.mirai nikki
17. owari no seraph
18.black bullet
19. sword art online
20. pokemon

| IonelaLv a răspuns:

Anime-urile astea sunt preferatele mele şi toate sunt extrem de interesante. Eu, personal le ador şi din această cauză nu pot fac un top. Totuşi, ţi le voi da pe toate într-un şir.

Tokyo Ghoul, Owari no Seraph, K Project, Kuroshitsuji, Bungou Stray Dogs, Devil Survivor 2 The Animation, Guilty Crown, Attack on Titan, Sword Art Online, Charlotte, Another, Ajin, Death Note, Hyouka, Kamisama Hajimemashita, Aoharu x Kikanjuu, Code:Breaker, Diabolik Lovers, Vampire Knight, Makai Ouji: Devils and Realist, Ao no Exorcist, Btooom, Deadman Wonderland, Karneval (TV), Kamigami no Asobi, Mirai Nikki (TV), Noragami, Plastic Memories, Pandora Hearts, Highschool of the Dead, Kiznaiver, Mayoiga şi Big Order.

Crede-mă că anime-urile astea sunt extrem de geniale. Vizionare plăcută!