| jackson000 a întrebat:

pe Protv era un desen fain,cand difuza desene animate,cand eram mai mic,erau un desen si nu mai stiu cum il cheama,actiunea era in jurul unei manusi prin care puteai sa iti folosesti telechinezia, stie cineva cum se numea? merci

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Invasion America

P.S. googled "telekinetic glove cartoon". Asa am gasit.

| jackson000 explică (pentru irbis):

MS

| jackson000 explică (pentru jackson000):

Scuze pentru gresile de ortografie, reeditez :
Mersi mult, acesta e cel pe care il caut, mai era unu tot pe care il caut, tot pe protv se difuzeaza, era vorba despre un baiat al carui tata i-a disparut si ia lasat niste pietre, si intr-o zi a descoperit ca pietrele erau magice si se transforma in nu stiu ce, si el a pleca sa ii gaseasca si pe ceilalti care erau alesi de pietre,

| Cojocaru_Adrian_Romeo_1980 a răspuns (pentru irbis):

Merci

| Vlad_Nechita_1992 a răspuns (pentru irbis):

Merci tare mult

11 răspunsuri:
| Servetzel a răspuns:

"Telechinezia"? o.O

Oricum...nu cumva era Full Metal Alchemist? Nu sunt 100% sigur. Nu m-am uitat la Full Metal, dar stiu ca am vazut odata 2 minute dintr-un episod si un tip a trimis unde electrice prin mana lui (facuta din metal).

| jackson000 explică (pentru Servetzel):

Nu,in desenul acesta, era vorba despre 2 manusi care avea puteri mari, ceva telechinezie, puteau sa controleze obiecte cu ea, sa ridice si etc, un tip le voia pe amandoua si avea doar una si una a ajuns la un baiat si a inceput sa vaneze baiatul ca sa ia si cea 2-a manusa,

| Marius_Cristian_1989 a răspuns:

Ronin Warriors, banuiesc.

| Madalin_Cobrra_1991 a răspuns:

Da si eu vreau se numea ceva gen invazia extratrestra dar nu il pot gasi nici eu sti cineva?

| Herea_Alexe_1987 a răspuns:

Salut, si eu caut un desen animat animatie, sau ce ii, era vorba despre un tip care primeste ceva pachet in care era o piatra magica cu care se putea transforma intr-o armura rosie, asa tin minte ca se rula pro tv dar mai demult gen 2003 sau ceva de genu, daca m-ar putea ajuta care as fi fff racunoscator, mersi

| Claudiu_Cozmescu_1995 a răspuns (pentru Herea_Alexe_1987):

Salut! si eu ma confrunt cu aceeasi problema si nu poate sa ma ajute nimeni straight face daca ai aflat cumva intre timp raspunsul te rog anunta-ma si pe mine happy