| iiStrawberry a întrebat:

Genuri de anime...adica...Seinen, Shoujo, Shoujo Ai, Shounen, Shounen Ai, Josei si Harem ce inseamna?:d
Daca ati putea sa faceti ceva de genu :
Seinen =
Shoujo =
Harem=
Etccclaughing. Fundaa:*

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Mai exact, vrei să știi ce înseamnă fiecare gen în parte? Sau ce?
Seinen - este mai mult pentru bărbații cu vârsta cuprinsă între 18-30 de ani.
Josei - un gen de manga, destinat femeilor adulte, seamănă cu genul shoujo însă este o versiunea mai dură, mai realistică.
Shoujo - este pentru fetele cu vârsta cuprinsă între 10-20 de ani. Știi, e genul ăla de manga cu relații între adolescenți, iubire, dramă, liceu.
Shounen - destinat băieților cu vârsta cuprinsă între 10- 18 de ani.
Kodomo - genul de manga destinat copiilor.
Yaoi - gen de manga cu relații de dragoste între bărbați/ băieți.
Yuri - gen de manga cu relații de dragoste între femei/ fete.
Ecchi - gen de manga destinat vârstei 18+

2 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Pentru a completa ce a spus positivity

shoujo ai - yuri
shounen ai - yaoi
harem - e exact ce suna.

| Animefan13 a răspuns:

Seinen stiu ca e matur, ecchi excitant, yaoi e preferatu meu