| kiddscream a întrebat:

Buna TPU :*

Imi puteti da cateva anime-uri romantice? sa nu fie totul lapte si miere laughing si doar cu comedie laughing ma refer sa fie si drama... ceva gen sukitte ii na yo sau vampire knight puppy dog eyes
Multumesc anticipat :*
PS : Daca nu va deranjeaza, imi puteti dasi o scurta descriere?
Multumesc inca o data :*

5 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Hmmm... Încearcă:
-Diabolik lovers
-Hiiro no Kakera
-11eyes
-Avatar: The last airbender
-Avatar: The legend of Korra

Cele cu Avatar au si actiune, si drama, si ceva romance ici şi colo. Cam astea le ştiu care au cât de cât dramă sau acţiune. Sper că o să-ţi placă şi ţie la fel de mult cum mi-au plăcut mie! xD

| BlackRaven45 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Ah! Am uitat. Uite nişte scurte descrieri:

1. Diabolik lovers

O fată, Yui, care este fica unui preot se mută în alt oraş la altă şcoală din cauza slujbei tatălui ei. Ea ajunge să locuiască într-un conac cu 6 fraţi care nu sunt tocmai normali.

2. Hiiro no Kakera

O fată pe nume Tamaki vine în satul unde bunica ei locuieşte şi se mută cu ea. Ea descoperă că este de fapt o prinţesă Tamayroi şi are 5 *6 o să fie la final* gardieni care trebuie să o apere de zeii care încearcă să o rănească. Gardienii mai trebuie să protejeze şi cele 5 artefacte care alcătuiesc sigiliul lui Onikirimaru, o sabie in care este pusă puterea zeilor. Vor reuşii ei să protejeze sigiliul şi pe Onikirimaru?

3. 11eyes

Yuka şi Kakeru au o viaţa normala. Într-o zi, când erau în oraş, luna a devenit neagră şi cerul roşu. Monştri apareau pe străzi şi care veneau sa-i atace. Vor reuşii ei să scape de "Noaptea roşie" şi să revină la viaţa de dinainte? *Sper că ai înţeles ceva xD* Apropo: Copii au puteri dar care nu ştiau că le au deci povestea devine interesantă.

4. Avatar :The last airbender
5. Avatar: The legend of Korra
*Scuze dar nu prea şiu cum să explic dar ambele anime-uri cu Avatar sunt cu stăpânitorii de elemente. E interesant*

Sper că te-am putut ajuta! happy

| 德尼莎 a răspuns:

Astea care ti le dau eu nu mai au nevoie de descriere sunt prea geniale cat si populare:

kauchou wa maid-sama -(este prea genial serialul)

Lovely complex (la fel mori de ras)

Ao haru ride
Kamigami no asobi
Kotoura-san
aishiteruse baby
fruits basket
diabolik lovers
brothers confilct
Ouran High School Host Club
uta no prince-sama
Acchi Kocchi
Ah! My Goddess
Futakoi Alternativ
Ao haru ride
High Score Girl
kimi ni todoke
Kamisama hajimemasita
Ai Yori Aoshi
Bokura ga Ita
Asaoka High School Baseball Club Diary: Over Fence
Asobi ni Iku eu!
Aura: Maryūinkōga Saigo no Tatakai
Skip Beat!;
Tonari no Kaibutsu-kun

| Amerilyse a răspuns:

Gokukoku no Brynhildr
http://anime-kage-ro.info/anime/gokukoku-no-brynhildr/ ->Gasesti si descriere la "Info"
Yamato Nadeshiko Shichi Henge
http://anime-kage-ro.info/anime/yamato-nadeshiko-shici-henge/ ->Gasesti si descriere la "Info"
Brothers Conflict
http://site.anime-nolimit.ro/anime/293-brothers-conflict
Amnesia
http://site.anime-nolimit.ro/anime/254-amnesia
tasogare-otome-x-amnesia
http://site.anime-nolimit.ro/anime/217-tasogare-otome-x-amnesia
Nana
http://anime-kage-ro.info/anime/nana/ ->Detalii la "info"
Mai stiu, dar astea sunt doar cateva pe care ti le recomand, eu le-am vazut cel putin de 2 ori fiecare.
Sper ca te-am ajutat. :D

| yoadeea a răspuns:

Ouran high school host club =despre o scoala de oameni bogati unde exista un club numit clubul gazdelor, format din 6 baieti care tin companie fetelor din scoala si le spun tot felul de dulcegarii, intr-o zi o fata saraca care arata ca un baiat sparge o vaza foarte scumpa si ca sa isi achite datoria trebuie sa fie o gazda si unul din cei 6 baieti se indragosteste de ea.

kimi ni todoke = o fata care arata ca bloody merry de care toti sunt speriati crezand ca e rea si infricosatoare cand de fapt ea e foarte draguta, intr-o zi un baiat vrea sa ii devina prieten si pana la urma se indragostesc unul de altul.

kotoura-san =despre o fata care poate citi gandurile, fiindca are puterea asta, parintii si prietenii o parasesc, singurul care mai are grija de ea e bunicul ei care e foarte bogat. cand fata ajunge la liceu bunicul ei ii cumpara un apartament in care sa locuiasca. la scoala toti se feresc de ea mai putin un baiat foarte pervers care ajunge sa fie foarte bun prieten cu ea. ea ii poate vedea toate gandurile perverse pe care le are despre ea cu ajutorul puterii ei

inu x boku ss =o fata demon ajunge sa locuiasca singura intr-o pensiune pentru. demoni unde toti demoni au valeti demoni de la servicile secrete, inclusiv ea, ajunge sa isi faca multi prieteni si sa se indragosteasca de valetul ei

lovely complex = o fata si un baiat care se indragostesc unul de altul, fata e mai mare cu vreo 20 de cm decat baiat

kamisama hajimemashita = despre o fata care ajunge zeitate a pamantului si are un valet super hoooooot!

earl and fairy = o fata care e doctor de zane ajuta un talhar sa gaseasca o sabie magica care a fost ascunsa de zane, cu acea sabie el poate dovedi ca e membru al familiei earl si ca are sange regal

itazura na kiss = despre o fata proasta care se indragosteste de un baiat geniu, casa fetei este daramata de un cutremur si ei ajung sa stea impreuna, la sfarsit se casatoresc si au un copil

otome youkai zakuro despre 4 fete care sunt demoni si locuiesc in lumea oamenilor una din ele e incapatanata, ceaalalta e fricoasa si celelalte 2 sunt gemene perfect identice. intr-o zi 3 baieti din armata sunt trimizi sa le supravegheze si sa fie u ele tot timpul. cea incapatanate se indragosteste de soldatul care o supravegheaza, cea fricoasa se indragoste si ea de soldatul care o supravegheaza si cele doua gamene se indragostesc si ele de soldatul care le supravegheaza si il impart amandoua

nisekoi = doua bande de mafioti se tot cearta, fiica si fiul sefului din cele doua bande trebuie sa fie impreuna ca sa inceteze razboiul si fata il tot bate si il cearta pe baiat

special a = iti garantez ca o sa iti placa

mm! = un baiat care e masochist se duce la clubul de ajutor unde intalneste o fata care trebuie sa il ajute sa scape de masochism, ea se gandeste sa il bata si sa il tortureze pana il scapa de masochism

soredemo sekain wa utsuchushii = o femeie de vreo 20 de ani e obligata sa se casatoreasca cu un copil care are vreo 15 ani. la inceput nu se inteleg, dar apoi se indragostesc.

aste sunt cele care m-am gandit ca ti-ar placea.