| PrettyLittlePsycho a întrebat:

happy. Imi spuneti si mie un anime Romance/Comedy? Pana acum am vazut: Kamisama Hajimemashita, Suki-tte ii na eu, Ao haru ride, Kimi ni todoke, Itazura na kiss, etc.
Deci vreau un anime gen Suki-tte ii na eu, la scoala. Si sa fie iubita lui din primele episoade.
Multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| Sieb a răspuns:

Nana, honey and clover, lovely complex,

| Amerilyse a răspuns:

Yamato Nadeshiko Shichi Henge
http://anime-kage-ro.info/anime/yamato-nadeshiko-shici-henge/
tasogare-otome-x-amnesia
http://site.anime-nolimit.ro/anime/217-tasogare-otome-x-amnesia
Nana
http://anime-kage-ro.info/anime/nana/

Sunt doar cateva, dar dai pe link http://anime-kage-ro.info/genuri/cauta-anime.php iti setezi acolo ce gen doresti(poti mai multe), iar ei o sa iti deie.

| iiiiDevil a răspuns:

Buna, fiecare anime e unic in felul lui, nu vei gasi doua la fel, dar eu iti voi da o lista care sa se asemene cu cele spuse de tine :

Lovely Complex : Despre o fata inalta si un baiat scund, e multa comedie si va aparea si romantismul. Ti-l recomand.

Bokura ga ita : O fata noua se muta la alta scoala, iar acolo il cunoaste pe Yano, de care se va indragostii. Vor fii impreuna, iar de aici vei vedea.

Clannad : Cred ca ai auzit de el. E foarte frumos. Intr-o zi, in drum spre scoala, Tomoya intalneste o fata ciudata pe nume Nagisa Furukawa, care este cu un an mai mare dar din cauza unei boli repeta anul scolar. Ea este mai mereu singura. Tomoya si Nagisa incep sa fie mai mult timp impreuna si incet incet, viata lui Tomoya se indreapta spre o noua directie invaluita in mister. Firea lui pozitiva atrage in jurul sau diferite personaje feminine cu care se va imprieteni si care ii vor schimba perspectiva asupra vietii.

Sword art online : In anime este vorba despre un baiat care intra intr-un joc VMMROPG(virtual reality massive multiplayer role playing game) El si alte mii persoane ramas blocate acolo, fiind obligati sa lupte. Acolo o intalneste pe Asuna si amandoi fac ''echipa'' pentru a parasii jocul.

Alte anime-uri romance/comedy/ school life, dar care nu ajung impreuna din primele episoade ar mai fi :
- Kaichou wa maid-sama
- Special A
- Tonari no kaibutsu-kun
- Toradora
- Inu x Boku SS
- Amagami SS
- Kotoura-san
- Baka to Test to Shoukanjuu
- Chibi vampire Karin
- Fruit Basket
- Hentsi ouji to warakanai neko.

Sper sa iti placa si daca mai vrei altele, ma poti intreba.

| PrettyLittlePsycho explică (pentru iiiiDevil):

Multumesc, dar din toate cele de mai sus le-am vazut pe toate. Ai putea sa imi mai dai cateva care indeplineste cererile mele? Daca mai ai o sa iti dau o funda! happy

| elenaraluca14trol a răspuns:

Angel Beats? smug