| anonim_4396 a întrebat:

Vream sa va intreb care este personajul vostru preferat din Naruto/Naruto Shippuden si sa spuneti de ce va place asa de mult si ce il face asa deosebit. Dau funda happy Si vream sa va intreb pe care dintre personajele feminine le preferati?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt fată şi îţi spun sincer că pe mine m-a impresionat enorm de mult un personaj masculin : Uchiha Madara. Este fondatorul celui mai puternic clan şi puterea sa nu se poate compara. De 4-5 ani se chinuie întregul anime să îl doboare. Kishimoto recunoaşte că l-a făcut prea puternic şi s-a chinuit ca să găsească ceva de care să fie învins.
El face ca acţiunea să se învârte în jurul clanului Uchiha. A plănuit şi a aşteptat 100 de ani ca să îşi împlinească visul şi răzbunarea. Acela de a crea o lume a viselor, un loc în care nu există durere, suferinţă şi singurătate în memoria fratelui său mai mic, Izuna. Nu este deloc un personaj negativ cum se spune deoarece a trecut şi el prin suferinţă. Până acum satele se ''mâncau'' între ele ca să zic aşa. De când a apărut Madara, au apărut Forţele Shinobilor Aliate. Satele s-au unit împotriva lui Madara, deci a făcut ceva bun şi pentru aceste sate. Dacă nu era el, satele nu se uneau nici peste 100 de ani.
Îmi place enorm de mult şi fizic cum arată. Nu i s-a menţionat vârsta, dar comparând după înălţimea sa, are în jur de 30-31 de ani ca şi Obito. La această vârstă arată mult mai bine decât alte personaje de vârsta sa. Nici măcar Sasuke nu o să arate atât de bine când o să ajungă la vârsta sa, adică în seria cu numărul 3.
Cât de personajul feminin îmi place de Hinata.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi am mai multe personaje preferate printre care se numără Obito, Nagato-RIP, Madara, Naruto. De ce îmi plac așa mult? Îmi plac foarte mult poveștile din spatele acestor personaje, caracterul, faptul că sunt foarte puternici, au o înfățișare bine pusă la punct. Oricum ce avantajează aceste personaje și restul din acest anime este chiar anime-ul care are un story line fantastic, cred că cel mai bun din istoria anime.
Acum legat de personajele feminine îmi plac Kaguya, deoarece este și cel mai puternic personaj, Hanabi, deoarece va fi un Hyuga extrem de puternic și ea cu Hinata, sora ei vor fii bazele clanului pe viitor Neji fiind mort- RIP și probabil și Hinata, Konan-RIP.
Probabil am uitat pe cineva dar nu mai contează.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Mersi pentru raspunsul tau! si eu sunt de parere ca Naruto are cel mai bun story line si cele mai emotionante momente happy

| Kyılε a răspuns:

Am mai multe, nu ma rezum doar la unul
Ex:Madara, Nagato (R.I.P), Naruto etc.

| AlexanderTheG a răspuns:

Personajul meu preferat ar fi Rock Lee iar cel Feminin Hinata :D

Pentru astfel de discutii iti consiliez acest forum www.narutofcr.com

| GaBiTzZUfan a răspuns:

Personajul meu preferat din acest anime este cu siguranta Itachi Uciha, deoarece el si-a salvat satul omorandusi aproape toata familia exceptie Obito si Madara de care nu mai stia ca sunt in viata si fratele sau mai mic Sasuke.La lasat in viata cu aceasta ura in suflet ca sa il urasca sa devina mai puternic, iar cand sa luptat cu el s-a lasat invins ca sa in scoata pe Orocimaru din fratele sau pentru al ucide si pe acesta.De aceea si multe alte fapte facute de el, el devine personajul meu prefetat.

| Lusfe a răspuns:

Personajul preferat este Sasuke si acum sa argumentez dc.Probabil este personajul preferat al multor fete insa mie personal imi place deoarece ma impresioneaza povestea lui.Si-a vazut proprii parinti morti apoi a aflat ca de fapt fratele lui omorase intreg clanul(cred ca stiti povestea).In fine era un personaj singuratic si tacut asta pana a fostmat echipa cu Naruto si Sakura si s anul uitam de Kakashi. Daca privim acest serial cu atentie observam anumite schimbari la el fata de primele episoade si apoi dupa ce formeaza echipa 7.Cu toate ca vrea sa para la fel de singuratic si tacut are momente cand se vede ca se bucura de compania celor 2

| anonim_4396 explică (pentru Lusfe):

Mersi de raspuns. Si al meu tot Sasuke este big grin

| Lusfe a răspuns:

Cat despre personajul feminin Hinata era preferata mea pana de curand cand am vazut ca sakura mi-a depasit asteptarile si s-a depasit pe ea din dorinta de a ajunge la nivelul celor 2 si a nu mai fii nevoita sa stea mereu in spatele lor