| Selena_Ganea_1999 a întrebat:

Ce anime de dragoste imi recomandati? As vrea ceva ca si Kaichou wa Maid Sana, Akatsuki no Yona sau Wolf Girl and Black Prince. Puteti pune si ceva descriere?

8 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Sukite ii na Yo- tipa timida+tip popular=dragoste intensa, mai cliseic decat atat nu se putea, dar mie mi-a placut
Ookami shoujo to kuro ouji- nu-ti dau niciun spoiler, nu nu, uita-te doar pentru el- http://i.imgur.com/vGWiLoo.png
Daca ti-a placut Kaichou, pe asta o sa-l adori (poate)
Tonari no kaibutsu kun e genial, cred. Ei sunt foarte sinceri si din cauza asta totul merge repede, mai e si o gaina pe acolo etc etc

| lSarcastiquel a răspuns:

Buna, eu iti recomand:
Sukitte ii na eu - Baiatul popular se indragosteste de o fata timida.
Ao haru ride - Doi copii se placeau in copilarie. Apoi, din cauza unei ''neintelegeri'', baiatul se muta si rupe legaturile cu toti. Mai tarziu, cei doi, se reintalnesc la liceu, iar sentimentele reapar si ele.
Kimi ni todoke - Tot ca Sukitte ii na eu, doar ca fata nu era numai timida, dar toti se temeau de ea si ii spuneau Sadako ( personajul dintr-un film horror).
Tonari no kaibutsu kun - Fata foarte desteapta si un baiat bataus ce avea o gaina laughing Ce ti-ai putea dori mai mult?
Special A - Din copilarie Hikari si Kei au fost rivali. Kei intotdeauna o batea pe Hikari, iar aceasta si-a dorit mereu sa-l invinga. Acum, aflati la liceu, se vor indragosti reciproc.
Lovely Complex - Fata inalta si baiat scund, plus comedie. Merita vazut laughing
Kamisama Hajimemashita - E vorba despre o fata, Nanami, ce ajunge pe strada din cauza datoriilor tatalui ei. Un tip misterios e salvat de niste caini ( avea ceva fobie de ei laughing ) de Nanami, si ca rasplata o saruta pe frunte si o face Zeita Pamantului. O indruma spre altarul lui, si acolo il intalneste pe Tomoe, o vulpe familiar foarte atractiva.
Amnesia - O fata inconjurata de 5 tipi faini. Povestea e mai complicata si ia mai mult timp pana iti dai seama despre ce e vorba.Heroine se loveste de un fel de spiridus si de atunci ziua de 1 sau 8 august ( nu mai stiu sigur) se repeta, iar in fiecare dimineata se trezeste intr-o altfel de realitate ca cea cand s-a culcat. Sper sa intelegi cat de cat.
Si ti-as mai recomanda si Diabolik Lovers - Este despre o fata, Yui care se duce sa locuiasca intr-o casa cu vreo 5 baieti. Cred ca erau prieteni de familie, sau rude. In fine, dupa afla ca de fapt baietii erau vampiri laughing
Sper sa iti placa ce ti-am recomandat.

| paint9 a răspuns:

Fa copy si ai sa gasesti in sfirsit
твоя апрельская ложь 22 serii

| Tatar_Emilia_1992 a răspuns:

Uita-te la fifty shades of grey

| Kassamy a răspuns (pentru Tatar_Emilia_1992):

Nici măcar nu e anime laughing