| MonsterPassion a întrebat:

Ce animeuri reverse harem stiti?

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Http://www.anime-planet.com/anime/tags/reverse-harem

Ups am uitat sa iti dau linkul :))

In linkul de mai sus ai toate serialele anime reverse anime care au paratu de pana acum, Funda? :*

9 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hello!
Sunt mai putine reverse harem-uri decat harem-uri normale, trist.
Arcana Famiglia
Diabolik Lovers
Brothers conflict
Hiiro no kakera
Kamisama hajimemashita (nu e chiar reverse harem, dar daca il incerci vei vedea, ca sunt mai multi baieti interesati de o singura fata)
Le gasesti pe toate aici : http://site.anime-nolimit.ro/categori
Si ar mai fi cateva, dar nu stiu daca sunt traduse si in romana :
Kiniro no Corda
Hiiro no Kakera
Kamigami no Asobi.
Vizionare placuta! :3

| Ramo137 a răspuns:

Ce inseamna reverse harem?

| MonsterPassion explică (pentru Ramo137):

Harem inversat, mai multi baieti pe o fata

| Ramo137 a răspuns (pentru MonsterPassion):

Ms ☺

| 德尼莎 a răspuns:

Brothers conflict
sunt cam 11 sau 12 baieti care locuiesc cu o singura fata, iar ea este sora lor vitrega, toti se indragostesc de ea dar ea e cam...proasta si nu-si da seama decat la sfarsit

diabolik loves *2sezoane*-este vorba despre o fata care ajunge sa locuiasca impreuna cu 5 vampiri, la inceput o hartuiesc, i sug sangele dar dupa se imprietenesc

fruits basket- o fata locuieste cu colegul ei care este de fapt un soarece (stiu e ciudat) asa si cu inca 3 baieti care sunt si ei niste animale. unul este o pisica, altul este caine iar celalalt un sarpe alb. Este foarte amuzant

Kamigami no asobi
este genial-este vorba despre o fata si inca vreo 6 parca baieti care sunt adusi intro alta dimensiune, intr-o scoala creata de Zeus, ceilalti baieti sunt si ei niste zei si sunt adusi acolo pentru ca fata sa ii invete despre oameni. Acolo li se spun ca nu pot pleca de acolo de abia dupa un an cand inteleg in sfarsit cum este sa fii om daca nu vor traii acolo pentru o vesnicie la fel si fata. Toti ajung sa o placa pe tipa aia.

Amnesia- e vorba de una care de fapt a murit si unu cu parul verde e indragostit de ea si se roaga la unu sa o invie dar ea in fiecare dimensiune in care ajunge moare. In fiecare dimensiune in care ajunge este cu cate un baiat diferit, e misto

vampire knigh-intr-o scoala sunt si oameni si vampiri, noaptea invata vampirii ziua invata oamenii. Acolo e o fata yuki care este indragostita de unu si el de ea da mai este un baiat Zero care o iubeste si el pe yuki bla bla bla, serialul are 3 sezoane si este super fain. merita vazut

Itazura na kiss- nu e chiar reverse harem. e vb de una care il iubeste pe unu ala la inceput o refuza dupa ajung sa fie impreuna dar sunt alti 2 baieti care si ei o plac pe fata si o sa se bage in relatia lor.

Ar mai fi si :
Angelique when the Heart Awakens
Saiunkoku Monogatari
Hakuouki (3 sezoane)
Boys Over Flowers
hana yori dango
high school love on
starry sky
Chihayafuru
Darker than black

Ai aici toate serialele anime reverse harem de pana acum. ^^

| MonsterPassion explică (pentru 德尼莎):

Multumesc :* majoritatea le-am vazut laughing) si as vrea eu sa aiba 3 sez VK(in anime, ca manga stiu ca e terminata) si mi-ai amintit sa urmeaza sez 2 din Diabolik Lovers :O

| Mariechan29 a răspuns:

Brothers Conflict, Amnesia, Uta no prince sama, Diabolik Lovers, Ouran high school host club, Kamigami no asobi

| Mariechan29 a răspuns:

Brothers Conflict, Amnesia, Uta no prince sama, Diabolik Lovers, Ouran high school host club, Kamigami no asobi.