| Elisa512 a întrebat:

Cine poate sa imi recomande si mie un anime cu ingeri decazuti? sau si ingeri sfinti, nu conteaza. Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Kuroshitsuji.

| Elisa512 explică (pentru Pricked):

L-am vazut, dar multumesc.

| Pricked a răspuns (pentru Elisa512):

Uhm, scuze, acum l-am vazut pe Grell.

| Elisa512 explică (pentru Pricked):

happy

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Highschool DxD e singurl pe care-l stiu, sa fie de genul asta, si si mica descriere :
Issei Hyodo e un licean pervers care are o singură dorinţă: să aibă propriul harem, însă e unul dintre cei mai ghinionişti băieţi. Are o întâlnire cu o fată numită Yuma care nu se dovedeşte a fi ceea ce pare, Issei ajungând să moară fără să ştie motivul. A doua zi se trezeşte cu impresia că totul a fost un vis, însă descoperă că a fost reîncarnat ca şi demon. Pe parcursul poveştii Issei este prins în lupta dintre bine şi rău, încercând să devină cât mai puternic şi trecând prin diferite situaţii care îi stabilesc locul în lumea demonilor.

Sa stii ca sunt 2 sezoane, iar al treilea trebuie sa apara!

| teodorescurares a răspuns:

Highschooldxd

| Elisa512 explică (pentru teodorescurares):

Nu stiu nimic despre el, imi poti face o mica descriere?

| Croampa a răspuns (pentru Elisa512):

Pot eu face o mica descriere la highschool dxd: e vorba de un baiat de liceu cam pervers care iese in oras cu o fata, care nu este ce pare a fi (fata aceea e un inger cazut si il omoara).
Baiatul este reinviat ca si demon de sora lui Satan si ajunge sa descopere ca are o putere foarte tare!

Daca vrei sa afli mai multe uita-te singur! big grin