| Mαяуßăăღ a întrebat:

Cine poate sa-mi recomande niste filme/ seriale/ animeuri care sa te lase masca. Gen, sa te puna pe ganduri. In special animeuri. Drama, thriller, nu comedie. Ceva gen Nana sau gen Death note thinking Vedeti voi.
Fundaaa

5 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Urmatoarele anime sunt horror si thriller:

Hellsing, spiho-pass, claymore, deadman wonderland, akame ga kill, blood c, shiki, another, tokyo ghost, 7-ghost si ceva mai normal si obisnuit, bleach (aproape toate episoadele ca lumea se termina in "to be continues"!

Sper ca te-am ajutat! big grin

| puppetmaster a răspuns:

Amnesia,code geass, shiki

| Park_Yu_Kki_1990 a răspuns:

Anime
Kyoukai no Kanata- la inceput pare ceva penibil dar e foarte tare spre sfarsit.
Shakugan no Shana- Prea trist ca sa pot urmari si sezonul 3. Dar e plin de actiune si romanta happy
Guilty Crown- Superb. N-am cuvinte. Daca ti-a placut Code Geass o sa iti placa si asta sigur.
Code Geass- In caz ca nu te-ai uitat trebuie sa te uiti neaparat. E epic anime-ul.
Sword Art Online- Sunt sigura ca l-ai vazut dar merita sa il pun aici xD
Kakumeiki Valvrave 1 si 2 - Foarte tare. N-o sa regreti.
Eyeshiel 21 -E un anime despre fotbal american dar e super, iar grafica e destul de placuta.
Detective Conan- Nu stiu daca te uiti, ai incercat sa te uiti sau ai de gand sa o faci dar iti spun sincer ca asta e cel mai bun anime posibil din punct de vedere al plotului sau al graficii. Grafica se imbunatateste pe parcursul episoadelor iar ideile pe care le gaseste autorul sunt geniale.
Sper ca te-am ajutat cu ceva ^^.

Cat despre seriale..iti pot recomanda niste seriale coreene daca vrei. Doctor Stranger si Master's Sun( asta e exact thriller + comediewinking )

| Urasshole a răspuns:

Anohana (right in the feels)
Say I love you
Mahouka Koukou no Rettousei
Tsukuyomi
Persona 3
No. 6
My little monster
Tamako Love Story
Akame ga Kill
Toradora
Mekaku City Actors
K Project (are niște efecte geniale)
Gokukoku no Brynhildr
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru
Nisekoi
Sakurasou no pet na Kanojo
No game no life
Gekkan Shoujo Nozaki - kun
Kokoro Connect
Kyoukai no Kanata
Soredemo Sekai wa Utsukushii
Sankarea
Kamisana no inai nichiyoubi

| Mαяуßăăღ explică (pentru Urasshole):

Si niste impresi personale despre fiecare ai putea sa-mi dai? puppy dog eyes