| MaliciousDeath a întrebat:

Hei,ciudatilor.
(pentru cei ce au vazut Death Note)
Ignorand restul personajelor badass din anime,voi in ce tabara va situati? L(Lawliet) ori Light(Yagami)?
Daca aveti argumente, sunt binevenite.

Răspuns Câştigător
| hihellarii a răspuns:

L,pentru ca era asa cute~Mi-a placut si Light la inceput, cand era mai normal si nu avea rasul ala creepy.Eu am devenit complet obsedata de Death Note laughing Am citit "Death Note:Another Note" si mi-am comandat si "L change the world" si "Death Note:How to read 13" laughing

| MaliciousDeath explică (pentru hihellarii):

Si in cazul asta...ce parere ti-a lasat BB?:3

| hihellarii a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Prima data mi s-a parut ca era cam disperat sa-i atraga lui L atentia, dar dupa mi-am dat seama ca nu vroia sa fie "o copie" a lui L si facea asta (cele 3 crime+incercarea de a se sinucide dandu-si foc) ca L sa nu poata rezolva cazul si el sa "castige"Vroia sa fie mai bun ca L.Dar chiar mi-a placut BB foarte mult, in ultima luna tot pe el il desenez laughing

14 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Cea ciudată ești tu...l-ai drogat pe Eren!
broken heart
Light, tot ce făcea.ei bine o făcea cu un scop bun.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Cu L pentru că L e adorabil day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambii.

De ce L? Pentru ca i se potriveste perfect citatul: ''Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi in lume.'' M. Gandhi

De ce Light? I se potriveste perfect aceasta replica: ''Nu mai poti atrage atentia cuiva doar batandu-l usor pe umar, ci trebuie sa il lovesti in moalele capului ca sa ii atragi atentia" (Se7en).

Desi sunt, oarecum, in contradictoriu, cele doua, sunt de acord cu ambele.

PS: A fost, este si va ramane cel mai bun anime, dupa parerea mea. Apropo, imi placeau foarte mult si cei doi pusti, Near si Mello.

| MaliciousDeath explică (pentru anonim_4396):

Hmm,total de acord.
Si asa, putin off-topic, ai citit cumva Death Note:Another Note?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Nu, nu am citit.
Am vazut doar anime-ul si primele doua filme.

| neca a răspuns:

Cu L, doar pentru ca imi place caracteru lui mai mult

| Blackyuu a răspuns:

Light, chiar daca o luase pe aratura rau de tot.
Tu, ciudatule? smug

| MaliciousDeath explică (pentru Blackyuu):

Imi place si Light intr-o oarecare masura, dar il prefer pe L.

| Sadic a răspuns:

Băi ciudatule!
Eu sunt cu Light happy
E mult mai interesant şi îi înţeleg decizia big grin

| teosbeos a răspuns:

Nu poti spune ca tii cu unul dintre ei deoarece amandoi sunt interesantii in felul lor.

| girlggg a răspuns:

L,clar :3 ii foarte tare si ii mai ciudat ca noi laughing

| Lavi22 a răspuns:

Categoric sunt in tabara L