| DuzzyDrey a întrebat:

Hey guys, ma poate lamuri cineva de ce episoadele din Naruto Shippuden apar din 2 in 2 saptamani straight face, pana acum apareau in fiecare joi. De ceva timp apare din joi la 2 sapatamani. Wtf big grin

Bye :3

4 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey! Episoadele apar saptamanal.
Dar nu stiu ce i-a apucat pe producatori, de cand s-a terminat arc-ul ANBU Kakashi, baga pauze intre episoade.
De obicei pauzele astea erau rare, in 2 luni au fost aprox 4 pauze. Foarte ciudat.

| Leptosome a răspuns:

Pai manga nu o sa mai tina mult, iar cand manga se termina si numarul episoadelor pana la final va scadea. Stiu ca studioul la care se animeaza Naruto au un profit destul de mare si cred si eu ca incearca cat pot de mult apropierea sfarsitului. Plus ca in perioada asta au avut loc mai multe sarbatori si festivale in Japonia pe durata carora n-ai voie sa lucrezi.

| Leptosome a răspuns:

* amanarea sfarsitului( nici nu mai nimeresc cuvintele la ora asta laughing )

| Cristian_Denisa_1991 a răspuns:

Verifica si pe Wikipedia.org. Acolo de obicei afiseaza data aparitiei fiecarui episod al fiecarui serial