| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit foarte multe despre animeul "Death Note", si m-am gandit : "Ce e asa tare la acest anime?" (tin sa mentionez ca eu nu l-am vazut), si am zis sa intru pe YouTube si sa ma uit la un trailer, m-am uitat si nu prea m-a impresionat cine stie ce, dar am zis hai sa incerc sa ma uit la el, nu cred ca am ceva de pierdut. M-am uitat la primul episod, si am ramas socat cat de mult a putut sa imi placa, acum am terminat primele 3 episoade si parca imi place din ce in ce mai mult.
De ce unele trailere cand sunt facute, cei care le vad au o parere despre ele, iar cand sa uita la filmul/serialul/animeul respectiv, acei oameni raman impresionati, iar trailer-ul nu a prea fost cine stie ce?
Ce parere aveti despre animeul "Death Note"?
Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

E foarte, foarte fain

| Clorox a răspuns:

Vrei sa-l vedem amandoi? happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Parca spuneai ca ai renuntat la animeuri?

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Mda... Ok!
Cam greu sa te lasi de ele, sunt super, dar da, chiar m-am lasat!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

crying

| Deaad a răspuns:

Imi place foarte mult.
Singurul anime care imi place.
Doar ca m-am uitat la 12-14 episoade si dupa nu stiu de ce nu am mai continuat.
Dar e foarte bine facut.
Are atmsofera si e si foarte psihologic.

| Divy a răspuns:

Cred că faptul că atunci când ai putere, devii iresponsabil și o folosești în scopuri personale. exact ca în viața.

Pentru că anumite tralere nu pot încorpora totul și unele sunt prost făcute sugerând puțin din suspans și acțiunea principală a filmului în așa fel încât să-ți capteze atenția.

Sincer prima parte mi se pare de-a dreptul interesantă, dar deja în a doua cred că duce prea mult spre fanatism și se pierde esența din prima parte

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

A fost primul meu anime in afara de cele din copilarie. L-am terminat intr-o singura zi. 13 ore continuu.

| Kanpeki a răspuns:

E anime-ul meu preferat dupa Naruto. Mi-am cumparat si colectia de manga + databook.
E genial.

| HandaSei a răspuns:

Exagerează lumea destul de mult când vine vorba de el, dar e un anime bunicel totuși, merită văzut/ la fel ca orice alt anime făcut de Madhouse de altfel! ^.^

| Ramirez04 a răspuns:

Anime-ul nu l-am vazut doar filmele cand au aparaut in 2009 pe animax. Dupa parerea mea nu ar avea rost sa vizionez anime-ul daca tot am vazut filmele, deci in fine parerea mea pare un anime bun.