| IuhasRazvan a întrebat:

Hey TPU... Tocmai am terminat de vizionat cele 4 episoade din Corpsy Party tourtured souls. Am rămas nelamurit... Unde este Mochida... A spus ca are bucata lui Yuka nu? Atunci Dece Dracu nu sa întors. Dece Naomi si cealaltă au avut mâinile lui? Dece a murit? Trebuia sa se întoarcă. Si sa sfarait arata o doamna care vorbea la telefon despre fiica ei. Cum ca fica ei vorbeste singura. Defapt ea vorba cu cineva. Dar cu cine? Oare cu cine vorbea. Si apropo când Naomi si Mochida+ fata aialalta au plecat Mochida a scăpat jos un certificat. Era certificatul ăluia cu parul mov. Care a ucis.o pe Yuka. Deci Mochida a ucis.o pe Yuka? Nu prea am inteles. Dau funda. Plz.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mochida nu s-a intors pentru ca i-a luat certificatu aluia cu parul mov ca sa le pacaleasca pe cele 2 fete sa creada ca si el se poate intoarce, ca sa le salveze pe ele cat mai repede, si sa nu existe conversatii gen "nu! nu te las aici!" si sa moara toti sau 2 persoane, asa Mochida le-a salvat pe cele 2 fete pacalindu-le, ele crezand ca era certificatul lui tongue

si In legatura cu fata aia care vorbeste singura, era una dintre cele 2 fete care s-au intors. si vorbea singura pentru ca a luat-o razna (la propriu) probabil pentru ca il iubea pe Mochida tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mochida acum fiind mort big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin certificat ma refer la bucata aluia cu parul mov tongue nu era a lu Yuuta. le-a mintit

vaii e cam incurcata toata treaba, scuze de explicatiile mele nasoale, in caz ca nu ai inteles, iti mai explic o data printr-un mesaj, ca sa nu facem spam...

| IuhasRazvan explică (pentru anonim_4396):

Poti reformula? Si poti sa-mi spui de ce directorul a ucis invatatoarea aceea? A vrut sa o impinga dupa scari? Dupa a ucis fata invatatoarei care va fi fantoma. Directorul ii aducea copii fantomei? Fantomei fetei? PLZ> reformuleaza tot plus asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru IuhasRazvan):

Ok, deci directoru era retardat mintal (la propriu), de-aia voia sa ii omoare pe toti. (din cate imi amintesc asa era. alt motiv nu cred sa fii existat...)

si in legatura cu cealalta poveste: Ok deci, la inceputul primului episod, astia au facut un pact si au rupt un omulet de hartie, da? si fiecare a ramas in mana cu o bucatica din omuletu ala. Au fost transportati toti in acea dimensiune, iar apoi, au descoperit ca daca vor sa se intoarca inapoi in lumea reala trebuie sa uneasca bucatile alea de hartie si sa numere nu mai stiu ce. Dar aici e partea unde Mochida s-a sacrificat. La final i-a aratat certificatul tipului cu parul mov, care a fost blocat in scoala aia bantuita de mai mult timp (din cate imi amintesc asta era povestea tipului cu parul mov). Creatorii anime-ului au aratat certificatul lui, ca sa ne dam seama ca Mochida de fapt ii luase certificatul si bucata lui de foaie (pentru ca tipul cu parul mov a ajuns acolo in acelasi mod ca si ceilalti). Cei 3 stiau ca le trebuia propria bucata de foaie ca sa se intoarca inapoi, dar Mochida nu o mai avea. Asa ca, a decis sa se sacrifice si sa salveze cele 2 fete, spunandu-le ca aceea este bucata lui de foaie. De aceea transportarea lui nu a functionat si el nu s-a intors, pentru ca a avut alta bucata de foaie, cea a celui cu par mov

pfu, complicata treaba laughing) mi-e ff greu sa explic, plus ca am vazut anime-ul acum ceva timp, si mno... sper ca am fost mai clar de data asta tongue

6 răspunsuri:
| xxRandomNamexx a răspuns:

Mochida traieste. El doar s-a intors la scoala tipului caruia i-a luat certificatul.

| IuhasRazvan explică:

Te roog frumos reformuleaza. Si daca poti sa-mi spui de ce directorul a uciso pe mama Acelei fantome?