| BiancaDuta a întrebat:

Pentru cei care urmaresc Naruto:
1.De ce va place Naruto.
2.Care este personajul vostru preferat si de ce.
3.Credeti ca Sasuke se va inoarce inapoi in sat?
4.Cum credeti ca se va termina Naruto?
5.Este adevarat ca va aparea si Naruto Akkipuuden? funda!:*winking

53 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

1- Pentru ca imi place povestea.
2- Naruto. Datorita calitatilor sale morale.
3- Nici nu-i nevoie...
4- Sper ca nu se va termina.
5- Va fi o continuare la Shippuuden.

| BiancaDuta explică (pentru Dash):

Cum adica la 3 nici nu-i nevoie?yawn

| Dash a răspuns (pentru BiancaDuta):

Nu-i nevoie.
Nu-l suport pe individ... straight face

| BiancaDuta explică (pentru Dash):

laughinglaughingeu il iubesc straight face

| birdie14 a răspuns:

1.Are acţiune, umor, dramă, suspans, ce poţi cere mai mult?
2.Grea întrebare.Toate personajele indiferent dacă sunt pozitive/negative îmi plac, dar cred e să aleg doar unul aş spune Uchiha Itachi, pentru că povestea lui m-a impresionat pur şi simplu.Să-ţi trăieşti viaţa în regret pentru binele satului...
3.Totul e posibil, dar probabil nu.Adică după ce a ameninţat cu distrugerea satului, l-a ucis pe Danzo, oficial al Konohăi, l-a atacat pe Killer Bee, un jinchuurikki...
4.Cred că se va încheia cu lupta dintre Naruto şi Sasuke, probabil acel Tobi va fi învins, la fel şi Madara, războiul se va sfârşi, dar cine ştie ce se va întâmpla având în vedere că acum a apărut şi Orochimaru.
5.E doar un zvon, Kishimoto nu a dezvăluit nimic despre o posibilă continuare.

| House99 a răspuns (pentru birdie14):

Tobi si madara sunt unul si acelasiwinking

| birdie14 a răspuns (pentru House99):

Îţi respect părerea, dar trebuie să te contrazic sau mai bine să îţi explic. Ştiu că e un anime, deci totul e posibil dar cum îţi explici că Tobi şi Madara, fiind una şi aceaşi persoană cum susţii tu, pot lupta în locuri diferite cu persoane diferite.Adică cum poate un singur suflet să se afle în două corpuri diferite?

| House99 a răspuns (pentru birdie14):

Uchiha Madara a fost considerat unul dintre cei mai puternici oameni ai clanului uchiha probabil a developat o noua tehnica pentru a se putea afla in 2 locuri dar sa nu uitam ca el a reusit sa convoace rinnegan-ul si poate stapani tehnici ca tehnica celor 6 cai ale dureri deci eu cred ca a dezvoltat o tehnica de multiplicarehappy Cel putin asta e parerea mea.

| birdie14 a răspuns (pentru House99):

Probabil,cum am mai spus, totul e posibil.

| House99 a răspuns (pentru birdie14):

Iit respect parerea, si sunt multumit ca mai sunt oameni care se documenteaza inainte sa vorbeasca.

| Minato1 a răspuns (pentru House99):

Ba omule fi serios ai citit manga sau nu Madara ii viu sau nu ce mai vrei mai mult

| House99 a răspuns (pentru Minato1):

Http://narutofever.com/......uchiha.php citeste aici;) Madara si tobi sunt unul si acelasi

| Minato1 a răspuns (pentru House99):

Amice asta ii facut de un copil, Asculta scuze ca te-am luat asa tare dar crede-ma ca m-a apuca nervi cand vad ca lumea spune ca ii Madara, chiar daca ii cum ai spus tu ca poate fi in doua locuri, dar da-ti seama ca Madara face un Susanoo urias care cere foarte multa chakra si Tobi se apara de Naruto si restul si si asta consta foarte multa chakra si atunci sa ne punem intrebarea: De unde are atata chakra? deci nu cred ca poate fii Madara ca si eu intr-un timp credeam ca e Madara dar am renuntat sa mai cred, ca (virgula) ce scrie pe acel site care mi l-ai dat e fix nimic si eu puteam scrie ca Tobi e Konohamaru laughing intelegi deci nu are cum sa fie Madara.

| House99 a răspuns (pentru Minato1):

Http://www.youtube.com/watch?v=YcIjgUYL_Bw minutul 2:20.Acum nu zic ca nu e ca tine dar poarta aceeasi masca,(virgula) ca tobi? O coincidenta suspecta:-?

| Minato1 a răspuns (pentru House99):

Bine uite poate fi si Madara pentru ca are cateva asemanari Dar tobi are parul scurt iar Madara are parul nu? Eu il consider pe Uchiha Kagami pentru ca seamana putin cu el http://images3.wikia.nocookie.net/......Kagami.png Intelegi? Uite iti mai dau o poza http://fc07.deviantart.net/......4cpmbb.jpg Deci Kagami seamana putin cu el si la par si cred ca si un pic la conturul fetei. Iar pe Shisui il mai Suspectec pentru ca Nu mai stiu in ce episod Vorbea Kabuto cu Tobi si nu stiu ce il intreaba pe Kabuto si acesta ii spune ca Nu a putut gasi corpul lui Shisui nicaieri Deci de asta il suspectez si el dar poate si Madara la o adica. Oricum sper sa il arate mai repede

| House99 a răspuns (pentru Minato1):

Interesantthinking O sa vedem in viitor ce se intampla si adevarul va fi dezvaluitwinking

| IceWinn3r a răspuns (pentru House99):

... Ba nu

| ??c??? a răspuns:

1.Deoarece acest anime le are pe toate:actiune, comedie, drama, romanta.Dar cel mai important ne invata ce este curajul. Puterea, dorinta de a merge mai departe si de a nu renunta niciodata.
2.Personajul meu preferat este Naruto desigur! Nu doar ca este personajul principal.Naruto si-a petrecut o parte din viata respins de ceilalti.Si totusi el nu le poarta pica.Asta imi place la Naruto.O fii el mai zapacit si un mare "baka" dar el nu renunta niciodata.Este dispus sa-si riste viata pentru prietenii sai.Si admir asta foarte mult la el.Un alt personaj preferat este ItachihappyChiar daca satul l-a fortat sa-si macelaresaca clanul el nu si-a putut ucide fratiorul mai michappyEl a fost loial satului sau.Si niciodata nu si-ar trada camarazii sau satul.A incercat sa-i ascunda asta fratelui sau pentru a nu-l pune in primejdia de a ataca satul sau.Itachi isi iubea mult familia dar in primul rand el a ales satul.Cu toate astea tine la fratiorul sau foarte multhappy
3.Sasuke este obsedat de dorinta lui de razbunare.Nu cred ca se mai poate face ceva pentru el.Dar la cum il stim pe Naruto al nostru sigur il va aduce cumva pe calea normala.Si sper in continuare ca Sasuke isi va revenii si se va intoarce in Konoha.
4.Am o imaginatie foarte bogata deci sa vedemlaughingSasuke se intoarce in Konoha si impreuna ii inving pe Madara si Obito.Madara in ultimele sale clipe isi foloseste rinneganul pentru ai readuce la viata pe toti cei care au murit in razboi.Inclusiv pe Itachi, Asuma si Scumpul nostru Eremit PerverslaughingPoate si pe Orochimaru nu? La cum il stim pe Masashi orice e posibil.Si ca pe vremuri dupa batalie Sasuke se asteapta ca fetele sa sara pe el.Dar din fericire acestea se duc la Naruto si ItachilaughingoOOO.Sasuke dat pe dinafara.Si cumva Naruto si Sasuke fac iar o boacana si vor fii fugariti de Sakura-chanlaughingUn final fericit.Presupun ca va ajunge Hokage.Dar cine stie? Vom vedea!
5.Naruto Akippuden este doar un zvon creat de fancluburi.Si poze create din plictiseala.La fel cum nu ii putem spune lui Picasso ce sa picteze asa nu putem prezice ce are in gand Masashi! Deci ramane sa vedem.Si sper ca acest anime minunat nu se va termina in veci!

| positivity a răspuns:

1. Pentru că e un anime foarte frumos, cu multă acţiune şi personaje interesante.
2. Am foarte multe personaje preferate, dar dacă ar fi să aleg doar unul, aş putea spune că este Naruto. Mereu mi-a plăcut de el. Niciodată nu se dă bătut, şi încearcă până reuşeşte. E un personaj de invidiat.
3. După capitolele din manga, nu ştiu ce să mai cred. Dar un lucru e sigur, s-a schimbat. Nu pot presupune nimic, pentru că doar Masashi Kishimoto (autorul anime-ului "Naruto") ştie.
4. Am două variante, ori cu lupta dintre Sasuke şi Naruto, ori cu întoarcea lui Sasuke în Konoha.
5. Nimeni nu ştie nimic despre "Naruto Akippuden". Poate va apărea, poate nu. Dar, în primul rând "Naruto Shippuden" nici măcar nu s-a terminat.

| 拉维尼亚 a răspuns:

1)Naruto este un anime inteligent si bine gandit din care capeti experienta si inveti multe alte lucruri. Este genul de anime care iti capteaza atentia de la inceput si vrei sa urmaresti povestea.
2)Dintre fete imi place Temari pentru ce este eleganta, grtioasa, desteapta, draguta, frumoasa, foarte puternica, protectoare, dedicata ocupatiei de ninja, ii place sa tachineze pe altcineva, la inceput era sfidatoare cu altii crezandu-se foaret buna luptatoare (ceea ce e adevarat), are parul diferit si dragut in acelasi timp, evantaiul ei gigantic este foarte puternic si stie sa-l controleze foarte bine. Dintre baieti imi place Deidara pentru ca este foarte dragut mai ales parul lui lung si blond, imi place atitudinea lui pozitiva, faptul ca se revansaza, nu se da batut indiferent cine e oponentul lui, nu-i place sa piarda si ca este foarte artistic happy
3)Daca ar fi sa se intoarca sigur o va face dupa ce isi va indeplini toate planurile
4)Masashi Kishimoto zicea ca Naruto Shippuden se va termina cu lupta dintre Sasuke si Naruto dar spunea ca nu stie cine va castiga. Poate ca va castiga Naruto si Sasuke poate se va intoarce acasa.
5)Tot Masashi zicea intr-un interviu acordat anul acesta ca dupa ce va termina Naruto Shippuden (nu a spus cate episoade o sa mai faca din Shippuden) va incepe Naruto Akippuden, asta a spus sigur. A mai zis ca nu stie daca dupa Akippuden o sa mai faca si o alta parte si nici ce o sa se intample in Akippuden. Tot in acel interviu a vorbit si despre unele personaje

| BiancaDuta explică (pentru 拉维尼亚):

Am citit intr-un interviu ca NS va mai dura cam un an si jumatate.

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru BiancaDuta):

Asta nu stiu dar o sa-l termine n-o sa-l lase asa

| birdie14 a răspuns (pentru BiancaDuta):

Şi eu am citit un interviu recent acordat creatorului, Kishimoto, în care spunea că nu se ştie până când va continua Naruto Shippuden, în schimb spunea că Naruto manga va mai dura aproximativ un an.
http://www.saiyanisland.com/......ises-left/

| AnimeAnnDRa a răspuns:

1.Naruto este un anime de care niciodata nu te poti plictisii.Mereu ramai cu sufletu' la gura.
2.Pai:Sakura: Nu stiu de ce, pur si simplu imi place
Naruto:El. nu stiu cum sa explic are starea aceea mereu vesela.(aproape mereu)
Kakashi:E misterios
Temari:Nu stiu. Si asa mai departe
3.Nu stiu ce sa zic.Sunt sanse sa se intoarca.Vad ca acum in manga s~a aliat cu Fortele Aliate Shinobi.
4.Aici nu stiu.Dar presupun ca o sa devina hokage
5.Inca nu este totul sigur.Sunt sanse

| Kremlin a răspuns:

Un anime care e modificat zilnic, personaje prea ..naşpa.Aceleaşi "end-inguri".

| PlasticMoon a răspuns:

1.Pot spune ca este unul dintre cele mai reusite anime-uri.Actiune,spuspans,comedie,drama si pe deasupra o poveste care te cuprinde cu totul.
2.Am 2 personaje preferate :personajul feminin adica Sakura o personalitate extraordinara mai ales in shippuden devine foarte puternica si pe deasupra este si foarte desteapta, iar personajul masculin adica Naruto are de asemenea o personalitate extraordinar de puternica si calitatea de a nu se lasa batut si faptul ca si-ar da viata pentru cei dragi, chiar daca acest personaj nu exista este un exemplu demn de urmat.
3.Parerea mea este ca va fi o lupta puternica intre Naruto si Sasuke, iar Naruto o sa-l convinga sa se intoarca in Konoha, plus ca Itachi traieste asta il va determina pe Sasuke sa scape de acea ura...asa cred eu dar Kishimoto ne surprinde mereu.
4.Cred ca Sasuke se va intoarce in Konoha si toti vor deveni mai puternici, Naruto va aspira incontinoare la titlul de Hokage.
In legatura cu Naruto Akkipuden nu e nimic stavilit, presupun ca e doar un zvon.

| TiaFCRB a răspuns:

1.Eu ador nu imi place..Ador animeul naruto shippuden deoarece are mula actiune si mie imi place actiunea.
2. Dintre fete pesonajul meu preferat este Hinata. O fii ea putin timida dar mie imi plac cei timizi si este mereu pe urmele lui naruto si il salveaza la un momnet dar ii spune ca il iubeste(Lupta cu Pain:X)
Si dintre baieti imi place mult de Pain, Stiu ca a distrus satul dar este cel mai tare tip sa zic asa si imi mai place de kiba pentru ca e haios onest(cateodata) enervfant asa ca minelaughing
3.Eu una nu cred pentru ca dupa cum vad si cred ca nu vad numai eu acesta e posedat de razbunare si vrea sa ucida..nui mai pasa nici de Sakura Nici de Naruto Nici de nm.
4. Daca da domnul sa nu se terminte niciodata ar fi super dar daca se temina cred ca sar termina ori cu intoarcerea lui Sasuke(Doamne ajutaaaaa) ori cu Moartea celor 2 personaja(Doamneee feresteeee)
5. Poi deocamdata sunt doar zvonuri deci nu-ti pot spune clar. Daca ar fi naruto Akippuden ar fi tare poate baga si ei ceva..cuplurismugsmug

| Luiza45 a răspuns:

1.Naruto a fost primul anime pe crae l-am vazut si m-a impresionat tema cuninja si personajele.
2.Cred ca Sakura pentru ca ea lupta sa fie recunoscuta in echipa 7 caci ochii sunt atintiti numai pe Naruto si Sasuke. Dintre baietii imi place Tobi pentru ca nu stiu nimic despre el, a aparut de nicaieri iar la inceput era foarte amuznat.
3. Am citit manga si Itachi i-a zis lui Sasuke anumite lucruri induiosatoare care ar putea face pe oricine sa isi schimbe parerea dar nu ma pronunt. Sasuke e incapataat si nu renunta usor la ce isi propune dar cand va realiza ce oribila e singuratatea cred ca va reveni in Konoha.
4. Nici nu vreau sa ma gan desc cum se va termina Naruto.CNaruto ajunge kage si cred ca se vor forma anumite cupluri.
5.Tot ce e posibil

| BadResonance a răspuns:

1. Este un anime foooarte frumos=33.Iti arata cum chiar daca esti inconjurat de ura si dusmanie tu trebuie sa-ti continui viata fiind fericit.Imi pace mult pentru ca nici un om nu poate foi ca si personajul Naruto.
Nu cred ca ai fi rezistat fara parinti, singur inconjurat de ura fara sa te transformi intr-un ciudat ca si Sasuke, sau Gaara.Nu?

2.Naruto! Imi pace pr. ca este o fire vesela, optimsta si mereu muncitoare ca sa-si indeplinesca visul. Reuseste sa castige inimile tuturor prin bunatatea sa chiar daca multi il considera idiot pentru. ca este copilaros.Dar mie imi place!

3.Aici nustia.Dar am vazut niste imagini din manga in care Sasuke impreuna cu Naruto si Sakura invocau animalul lor.(stii faza)Nu stiu daca erau fanmade sau erau reale dar pareu destul de reale.

4.Probabil forta aliata va castiga razboiul, Naruto va fi Hokagele urmator si restul vom vedea noi in animesmug*

5.S-ar putea sa fie urmatoarea serie Naruto unde el sa fie Hokage.

| BiancaDuta explică:

Tobi e Obito! In sfarsit am aflat! totul are sens acumtonguethumbs up

| Minato1 a răspuns:

Salut
1.Pentru ca simt o legatura cu serialul il vad de vreo 3-4 ani si parca nu as vrea sa se termine niciodata Mai imi place pentru ca invat multe lucruci pozitive din el, Si mai ales ca (virgula) capteaza atentia din primele episoade vrei sa vezi daca ajunge Naruto Hokage sau nu sau ce dusman mai vrea sa distruga Konoha
2. Minato Namikaze Pentru ca si-a dat viata pentru satul sau si pentru familia s-a si nu a renunat niciodata la vreo provocare Este Idolul si Eroul Meu
3. S-ar putea sa se intoarca pentru ca Dupa terminarea razboiului poate s-ar impaca cu Naruto
4. Nu sunt sigur dar Razboiul se termina Sasuke cum am spus si la punctul 3. ar veni din nou in sat si Naruto este proclamat Rokudaime Hokage pentru munca s-a si se casatoreste cu Hinata ORI Naruto se lupta cu Sasuke si in cele din urma Sasuke este invins si Naruto tot la fel devine Hokage altceva nu stiu ce ar putea fi
5. Nu se stie daca da sau nu Masashi Kishimoto in interviul lui a spus ca nici nu el nu stie daca v-a exista sau nu
Si mai adug un P.s (Sper ca nu te-ai suparat) Tobi ori e Uchiha Kagami ori Shisui dar nu mai ziceti ca e Madara Sau Obito ca imi vine sa mor de nervi in primul rand Obito ii mort (R.I.P OBITO) Intr-un timp si eu credeam ca e Obito dar nu e el iar in al doilea rand Fratilor citi manga-ul macar un capitol daca v-a e lene sa il cititi pe tot si o sa vedeti acolo ca Madara ii viu (practic ii viu). P.p.s Tu ce parere ai cine ar putea fi Tobi?

| sammyr a răspuns:

1. Este un anime de il urmaresc de mic si din acest anime poti invata foarte multe.
2. Naruto si Hidan. Naruto fiindca este puternic curajos si isi respecta juramintele facute si nu se da nici o data batut. Hidan fiindca este amuzant si nebun.
3. Poate da.
4. Nu vreau sa se termine.
5.Nu se stie.
Si in legaturo cu tobi. Tobi este Uchiha Obito

| slrs a răspuns:

1.Mie imi place Naruto deoarece este un anime gen dragonball, bleach, one piece, are multa actiune.
2.Personajul meu preferat este Uchiha Itachi el si-a dat toata onoarea satului si fratelui sau in schimbul uri.
3.Nu se stie niciodata conteaza in manga cu cine sau cu ce o sa vorbeasca cine o sa ii spuna adevarul sau totul.
4.Naruto pentru fani s-a termina cand Naruto va devenii Hokage deoarece acesta este visul sau.
5.Naruto Akkipuuden e o prostie inventata de copii de 10 ani Shippuden inseamna The Hurricane Chronicles pe engleza Akkipuuden probabil nici nu exista ca si cuvant sau expresie

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru slrs):

Masashi Kishimoto zicea intr-un interviu din 2012 ca dupa ce termina Naruto Shippuden o sa faca Naruto Akippuden, asta nu e prostie inventata de nimeni

| birdie14 a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Am citit toate interviurile şi sincer nu-mi aduc aminte să fi spus Kishimoto asta.Nu ştie încă nici când se va sfârşi Naruto Shippuden...

| Hiken a răspuns:

1. Pentru că e un anime frumos care conține fix genurile ce îmi plac mie într-un singur anime.
2. Sincer să fiu îmi plac foarte multe personaje, dar daca e să aleg decît unul ar fi Naruto pentru căci l-am văzut în multe lupte și chiar dacă înseamnă că va ajunge la moarte, el nu se dă batut.
3. Sasuke se va întoarce în sat în timp ce Naruto si ceilalți aliați se luptă cu Uchiha Madara, iar Sasuke se va întoarce pe campul de luptă împreună cu cei 4 Hokage, Orochimaru și camarazii săi, iar el îi v-a spune lui Naruto că vrea să devină Hokage.
4. Păi eu cred că Naruto îl v-a învinge pe Madara și Kakashi pe Obito(MaskedMan), iar Naruto v-a deveni Hokage.V-a fii trist la final oricum sad
5. Eu nu prea cred că va începe o nouă serie, în plus nu pre ar avea ce să mai bage:războaie, personaje decedate, etc...
P.S: -Eu îmi doresc să apară o nouă serie de Naruto pentru că atunci cînd se v-a termina Naruto sigur nu vor uita acele momente cînd mă uitam cu pasiune și devenea din ce în ce mai interesant. Sigur v-a fii cel mai "Sad Moment" pe care l-am suferit la un anime. Naruto nu a fost doar un anime, ci un anime ce v-a rămîne captiv toată viața mea acolo în "My Heart" sad

| House99 a răspuns:

1:Imi place naruto pentru ca e un anime foarte interesant si cu rasturnari de situatie nu sti la ce sa te astepti.
2tongueersonajul meu preferat e shikamaru, imi place de el pentru ca nu se grabeste gandeste intotdeauna ce va face si este foarte puternic.
3:Eu cred ca sasuke nu se va intoarce in sat.
4:Hmm grea intrebare sunt 2 finaluri posibile in primul 1:Nu se termina naruto de tot si o sa continuie cu akkipuuden 2: aici sunt mai multe a)Naruto ajunge hokage si Hinata ii va fi sotie Sasuke moare impreuna cu toti cei din akatsuki b)Naruto ajunge Hokage, sasuke se intoarce in sat iar cei din akatsuki mor sau sunt capturati iar sakura va fi sotia lui sasuke c)Nu stiu daca exista si varianta asta.
5:Akkipuuden e un zvon doar depinde de Masashi Kishimoto. Fundita?big grin

| birdie14 a răspuns (pentru House99):

"Toţi cei din Akatsuki"? Din cât îmi aduc eu aminte singurul care a mai rămas din Akatsuki este Tobi...deci putem considera că Akatsuki nici nu mai există.^^

| BiancaDuta explică (pentru birdie14):

Nu stiu ce sa spun...ma cam deruteaza chestia asta cu Akatsuki I don't want to see...dar nu cred ca tobi si madara sunt unul si acelasisad

| Didyshor29 a răspuns:

1. Pentru ca poveste este interesanta si nu stii niciodata ce urmeaza sa se intample, este plin de surprize si pentru ca personajele sunt deosebite si interesante.
2. Personajul meu preferat este Itachi Uchiha^^. Pe langa faptul ca este foarte frumoswhistling este si un ninja foarte bun si chiar tine foarte mult la fratele lui, plus ca imi place atitudinea lui misterioasa XD.
3. Nu cred ca se va mai intoarce inapoi in sat pentru ca el s-a schimbat foarte mult. Chiar daca si-ar indeplini toate dorintele, presupun ca nu o sa sa mai intoarca.
4. Pai, ori Sasuke si Naruto or sa se lupte pana vor muri amandoi, ori Naruto va deveni Hokage iar Sasuke va deveni un ninja fugar.
5. Nu stiu, am auzit si eu de curand de Akkipuuden, dar presupun ca dahappy, pentru ca se spune ca seria Naruto va mai dura cel putin un an XD

| giannyblack a răspuns:

1-Imi place povestea, e interesant.
2-Pain
3-Nici nu-i nevoie.
4-Naruto Hokage.
5-Nu stiu, deocamdata continua shippuuden, dar nu prea inteleg ce se intampla ca killer bee si naruto sunt spre campul de lupta la sfarsit la 289 cand ii vad kakashi si cu guy, apoi incepe 291 cu Cabuto cu Edo Tensei readucandu-l la viata pe hidan etc.

| Gabriela_Herteg_1994 a răspuns:

1.Pentru ca este cel mai tare anime,este all inclusive (adica are drama, actiune, dragoste, ura, razbunare,) si mai ales ca incurajeaza pe oricine sa nu renunte si sa se gandeasca la ce este mai bine si sa nu inceteze sa viseze.
2.Desigur Naruto pentru ca incurajeaza ce am enumerat mai sus si mai ales pentru ca nu stie sa piarda si nu se da batut.
3.Da Sasuke se va intoarce de buna voie si isi va aduce prieteni cu el in konoha pentru a o salva din razboiul cu Madra care apropo nu este aceeasi persoana cu Tobi, dar Tobi si obito sunt una si aceeasi persoana "to" isi schimba locul cu "bi" si iasa Tobi. Obito doar ii ia numele lui Madra.
4.Naruto isi indeplineste visul si devine Hokage si se casatoreste cu Hinata, Sasuke se casatoreste cu Sakura, Shikamaru se casatoreste cu Temari si sant sigura ca Neji cu Tenten un final fericit.
5.Nu se stie presupun ca trebuie sa ne asteptam la orice, dar daca da ar aparea dupa sfarsitul anime-lui Naruto Shippudent dar cica este doar un zvon sper sa apara iar serialul sa nu se termine nici cand copiii copiiilor mei vor avea 90 de ani.

| danutrobos2 a răspuns:

Pentru toti prostii care zic ca tobi e madara. tobi e de fapt obito care i-a furat numele iar madara este in naruto shippuden un mos care nici sharinganul nul poate activa dar e in viata si va deveni puternic luand energia lui 10 cozi si statui gedo

| RebeLKidZ a răspuns:

1.E genial, adică, nu mă uit la multe anime-uri, mi-a captat atenția.

2. Uchiha Madara, de ce? e un personaj ne-nțeles care în ochii multora apare ca unul negativist, când de fapt vrea ca alții să nu-mai treacă prin ce a trecut el, chiar dacă n-are niște mijloace prea convenabile, nu arată sentimente, dar dacă cineva mai „inteligent" ar fi pe acolo și l-ar întreba de Izuna(fratele lui), ar schimba mai multe vorbe cu el.

3.Pot să-i închid poarta-n nas?

4.Cu Naruto hokage, epic.

5. Orice este posibil.

| belikebe a răspuns:

1.pentru ca e interesant si mai sunt si momento amuzante!happy
2.nu am un personaj preferat tongue
3.probabil..nimc sigur happy
4.un final fericit ca intotdeauna
5.probabil se zice si ca naruto si sakura vor fi in anbu!happy

| NaSakura1 a răspuns:

1. Pentru ca e un anime foarte frumos, cu personaje Atat bune cat si rele, si pentru ca il urmaresc de la 7 ani happy
2.Personajele mele preferate sunt Sasuke, Naruto, Sakura. Deoarece imi place foarte mult povestea lor.
3.Nu cred stiu sigur ca se va intoarce in sat.
4.Cum vrea autorul
5.Asa se zice happy

| florinutz100 a răspuns:

1.actiune
2.naruto; minato; orocimaru
3.da si se va lupta cu naruto pentru titlul de hokage
4.naruto vs sasuke pentru titlul hokage iar naruto va castiga si va deveni al 7 hokage, (al 6 lea va fi kakashi).
5 nu stiu daca va aparea akkipuden dar naruto nu se va termina acum dupa razboi asta-i clar, mai ales cu orocimaru care sigur va continua de partea raului asta-i de moment ce se intampla momentan in manga, dabia acum incepe adevarata lupta.

| simaovi a răspuns:

1. Datorita lui Sasuke!(fără Sasuke anime-ul nu ar mai fi la fel de bun.)
2.Sasuke. Deoarece este rece, original, îşi doreşte putere, are încredere doar în el şi în ura lui.
3. Nu-mi pasă.
5.N-am auzit.

| BiancaDuta explică (pentru simaovi):

Bv...winkingsi eu il ador pe sasukehappy:X

| IceWinn3r a răspuns:

1.Pentru ca e combinatia perfecta dintre real si spuranatural si povestea e perfecta pentru un asemenea anime.
2.Itachi Uchiha pentru ca e misterios, sensibil, inteligent si puternic
3.DA
4.Sasuke cu Naruto se lupta Itachi il convinge pe Sasuke sa se intoarca in sat, Sakura se casatoreste cu Sasuke, Naruto cu Hinata si Naruto Ajunge Hokage
5.Nu stiu dar nu cred, si daca intr-adevar va aparea eu nu ma mai uit, in primul rand vor fi prea multe caracte decedate probabil:Kakashi, Guy, Kurenai, si chiar daca nu vor fi moarte for fi batrane si mdeja plicticoase.

| Raul_Berchi_1996 a răspuns:

Pentru ca din seria naruto si pentru ca uchiha happy

| gibonoidus777 a răspuns:

1. Pentru ca e cel mai frumos si cunoscut anime. E super genial, e plin de suspans si daca urmaresti 2 episoade e imposibil sa nu-ti placa.

2.Cu siguranta Naruto. De ce? Pentru ca e cel mai puternic personaj, Naruto poate fi luat si un model, are o determinare uriasa si pur si simplu te face sa-l iubesti.

3. Nu se stie, dar e foarte posibil avand in vedere ca in razboiu de acum ii ajuta. Cred ca se va intoarce inapoi in Konoha.

4. E imposibil de spus dar daca nu mai urmeaza inca o serie probabil se va termina cand Naruto va deveni Hokage.

5.Este foarte posibil dar nu se stie avand in vedere ca Shippuden nu s-a terminat si va mai dura 1 an dupa cum am inteles. Sa vedem ce surprize ne pregateste Kishimoto.

| Kj_Laur_1994 a răspuns:

Tobi este Obito Uchiha