| TwinDragons a întrebat:

Pentru fanii Naruto

Cat de puternic este Kakashi,nu vreau un raspuns rapid, vreau un raspuns bun care sa fie si argumentat! Cel mai bun raspuns primeste funda de la mine happy!

Răspuns Câştigător
| Kanpeki a răspuns:

A devenit Jounin la 12 ani.
Tatal lui a fost un erou mai puternic si decat cei 3 Sannini.
Poseda Sharingan-ul care il ajuta sa copieze tehnici si sa prezica miscarile adversarului.
E mai inteligent decat Shikamaru, despre care se zice ca avea un IQ de peste 200 inca de la 12 ani.
A deblocat Mangekyo Sharingan in ambii ochi, ceea ce i-a dat posibilitatea sa aiba propriul Perfect Susanoo. Kakashi cu Perfect Susanoo in combinatie cu Kamui l-ar face de neatins, deci invincibil. Un Kamui Riakiri a fost suficient sa o doboare pe Kaguya (mama celui care a creeat chakra).
In final, a devenit al 6-lea Hokage.

2 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Pai, e foarte puternic dar isi ia "rape" de la genjutsul lui Itachi laughing

| Lucică1998 a răspuns:

E foarte puternic, deci gandeste-te ca a copiat peste 1000 de tehnici de la fiecare ninja cu care s-a luptat vreodata. In plus are sharingan si (nu stiu sigur dar parca asa am auzit undeva) va avea propriul Susano. De asemenea va deveni cel de-al saselea Hokage, adica va fi Hokage inaintea lui Naruto si asta inseamna ceva.