| Ani11 a întrebat:

big grin Stie cineva vreun anime care sa fie romantic si cu magie? Nu stiu... orice, numa' sa fie si cu magie, actiune de-astea si sa fie si romantic! big grin
Dau funda! big grin

9 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Mahouka Koukou no Rettousei.A aparut anul acesta-26 de episoade dar merita. Sper ca nu te deranjeaza ca e putin incest pe acolo laughing

| Croampa a răspuns:

Highschool dxd, trinity seven, ao no exorcist si cam atat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slayers
w.cinemagia.ro/filme/sureiyazu-11923/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kamisama Kiss. Este cel mai tare anime romantic, plus comedie si desigur magie. Sau daca vrei ceva mai trist, poti încerca uraboku, dar acesta are inclinatii mai mult spre horror. Probabil le-ai văzut, dar nu stiu foarte multe anime romantice.

| BlackRaven45 a răspuns:

Am destule:
-Kamisama Kiss
-Gugure! Kokkuri-san
-Kamigami no Asobi
-Hiiro no Kakera
-Diabolik Lovers
-Gingitsune
-Kuroshitsuji ^^
-Otome youkai Zakuro
-Inuyasha
-Soredemo sekai wa Utsukushii
-Inu x Boku SS
-Earl and Fairy

Toate sunt super. ^^

| AmanoYuno a răspuns:

Zero no tsukaima:romantic si cu magie

| Exaizo a răspuns:

Sora no otoshimono

| Teodoruka2001 a răspuns:

Eu nu mă prea uit la anime-uri,de fapt nu îmi plac...Dar ştiu câteva filme cu magie ♥ ♥ ♥. Unul dintre ele e The Secret Circle, poate l-ai văzut, e bestial ♥. Dacă mai vrei filme cu magie, spune-mi. Scuze, dar nu mă uit la anime.

| yoadeea a răspuns:

Inu x boku ss
kamisama hajimemashita
otome youkai zakuro
itsuka tenma no kurousagi
noragami
zero no tsukaima (asta trebuie neaparat sa iti placa e despre o vrajitoare si slujitorul ei care se indragostesc)

toate sunt super tari.