| mafiot92 a întrebat:

ce anime mi-ati recomanda?
Imi plac animele cu lupte ca Agame ga Kill
Sau sa fie de genurile urmatoare Demoni, vampiri, super power
Dar nu vr sa fie combinate, o mica descriere daca se poate
Ms de ajutor TPU
Dau funda

15 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Am auzit că Kill la Kill e super.
Din câte am ințeles e ceva cu sângele și are multe lupte.
Și protagonistele sunt fete laughing

| mafiot92 explică (pentru suităr):

Aoleo nu cred ca l-am vazut laughing)

| ryuu a răspuns:

Yu yu Hakusho

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Pai, Naruto, asta in caz ca vrei cu demoni, dar e mult mai bazat pe actiune/ninja/ etc; etc
In caz ca vrei cu vampiri, hm, am vazut cateva episoade din shiki, e foarte foarte fain, e mai pshiologic, dar e foarte tare.
Altul ar fi, vampire knight; e mai romance dar sa fiu sincera nu prea mi-a placut.
Fairy tail e un alt anime foarte bun, e vorba de o "ghilda" care are multi magicieni, se duc in tot felul de misiunii si chestii.
Anyway, bafta.

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Ah si, SAO sau SAO2 [GGO] (aka sword art online)
Este GENIAL, recomand, in sezonul 1 e vorba de multi oameni care au intrat intr-un joc, creatorul a dorit sa ii inchida acolo din oarecare motive, ei puteai sa iasadoar daca terminau jocul.
Personajul principal este Kirito. El o intalneste pe Asuna, chestii-chestii, finalul e unul foarte cute. Nu vreau sa dau prea multe spoilere
In sezonul 2, GGO, gun gail online, un tip numit "death gun" omoara oamenii din jocurile video - in lumea reala, Kirito, care a scapat, merge sa-l caute pe Death gun, finalul nu-l stiu pentru ca animeul nu s-a terminat.
Povestile nu sunt prea origniale dar sunt tari. xD Peace&Loveee

| mafiot92 explică (pentru AnimeAnnDRa):

Ms, dar Naruto l-am vazut shiki cred ca il voi urmari si Fairy Tail sunt la zii cu episoadele (Stii ca e si sezonul 2 : Fairy Tail 2014)

| mafiot92 explică (pentru AnimeAnnDRa):

Ms pentru ajutor dar l-am vazut inca de anul trecut primul sezon al 2-lea sunt la ep 5

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru mafiot92):

Vampire knight ai incercat? Stiu ca e romance.

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Sau Rosario Vampire, parca era vorba de un baiat care a ajuns la o academie de monstrii.

| mafiot92 explică (pentru AnimeAnnDRa):

Da am incercat

| mafiot92 explică (pentru AnimeAnnDRa):

Da l-am vazut si capu 1 si capu 2

| AoiTori a răspuns:

Uite unul cu demoni: kuroshitsujiwinking
Sezonul 3 tocmai apare ^.^
E vorba de Ciel Phantomhive care a făcut un contrat cu un demon sa îl ajute sa îşi răzbune familia asasinată. Demonul devine majordomul lui (Ciel e "capul" familiei - si are doar 13 ani). Sezonul 2 e mai sangeros si mai horror decât primul sezon. Nu e nimic ecchi sau yaoi in anime. ^.^ iar dacă iti place, îţi recomand şi manga. (In manga totul e clar si sunt foarte multe episoade care nu apar in anime)...thinking În rest nu prea ma uit la anime._. XD prefer manga...

| Mimzy a răspuns:

Hey ^_^
Eu iti recomand Naruto!
Este vorba despre un baiat,pe nume Naruto( hoo,serios? XD ) care nu are parinti,si traieste in lumea ninja. Cu fiecare episod ce trece,el munceste din greu sa devina un shionbi recunoscut,respectat de toti,deoarece el cand a fost mic a fost izolat de restul satului,fiind privit ca o ciudatenie,un needucat din cauza lipsei parintilor si un neispravit.
Astfel, el ajunge sa dovedeasca celor din jur prin puterile sale si dupa multe batalii intense ca este demn de titlul de hokage(cel mai respectat si mai puternic shinobi al satului din care provine Naruto).
Iti va placea! Cel putin mie imi place.
Daca l-ai incercat si nu iti place sa nu te superi ca mie imi place, fiecare are gusturi diferite! ^_^

PS:La inceput este mai mic, asa deci nici luptele nu sunt cu cun grad extraordinar de mare de dificultate, insa cu cat creste cu atat da de personalitati mai renumite si mai puternice! big grin

Sper ca te-am ajutat! ^_^

| mafiot92 explică (pentru Mimzy):

Ms pentru ajutor dar am vazut naruto si naruto shuppiden ( cred ca asa se scrie) si am ramas la ep 350 cred

| Mimzy a răspuns (pentru mafiot92):

Oooh,bine atunci!
Eu as zice sa il continui.De acum incep marile afaceri! ^_^