| InVPent a întrebat:

Salutare fratilor! Am mai multe intrebari, nu vreau sa fac cate un topic pentru fiecare, asa ca le voi pune pe toate aici:
1. Va aparea sezonul doi din Highschool of the dead? Stiu ca s-a oprit din cauza unui cutremu acum cativa ani buni
2. Cand apare sezonul doi din Atack on Titan
3. O sa fie sezonul trei din Sword Art Online. Adica Death Gun i-a promis lui Kirito ca o sa se razbune...
4. O sa fie sezonul trei din Tokyo Ghoul? Va rog, asta e cea mai importanta intrebare pentru mine! sad
5. O sa fie sezonul doi la Beelzebub? Iubesc anime-ul asta si chiar ar fi super tare sa fie un sezon doi
Acestea au fost intrebarile, va rog sa imi raspundeti cat puteti de repede!

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

1. Niciodata. Manga e in hiatus de ani, fara suficient material pentru un al doilea sezon si sansele sa se intoarca sunt practic inexistente.
2. E confirmat pentru 2016.
3. Nu s-a anuntat nimic.
4. Nu. Povestea era prea mare pentru numarul de episoade planificate pentru al doliea sezon asa ca acesta e complet original. Asta inseamna ca sansele de un al treilea sezon sunt practic inexistente. Anime-ul a fost creat doar pentru a promova manga.
5. Nu. Manga s-a terminat. Cum anime-urile sunt de regula menite sa promoveze materialul sursa, acesta fiind terminat, continuare anime-ului nu mai are rost.

1 răspuns:
| Prsmno123 a răspuns:

Eu am auzit ca Shingeky no Kyoijin (Atack on Titan) apare in vara, de Sword Art online ca apare in 2016 iar de Tokyo Ghoul ca ar aparea tot in vara, oricum dupa parerea mea nu ar avea cum sa nu bage si un al-3-lea sezon deoarece se termina foarte ciudat.