| Buffulete a întrebat:

Un anime frumos, va rog? Si sa-l descrieti un pic.
Sa nu fie nici prea lung, pana-n 40 de episoade.
Funda!

10 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Sora No Otoshimono
Are 2 sezoane si un film.
E un anime ridicol de amuzant dar si foarte trist in anumite episoade.
Filmul a fost genial.

| ryuu a răspuns:

Akeome!

Iti propun Bakuman. Ce e drept este cam putin cam lung, are 3 sezoane si un total de 75 episoade. Dar are o poveste foarte interesanta. L-am urmarit de 2 sau 3 ori.

"Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."

http://royalgoofansub.net/series/5

Vizionare placuta!

| Buffulete explică (pentru ryuu):

Ummm e si roamnce? Mi-ar placea mult daca ar fi o poveste frumoasa de dragoste.

| ryuu a răspuns (pentru Buffulete):

Da, este romace (in putina masura).
Vreau sa precizez. Personajele principale sunt Mashiro si Takagi. Deci povestea este concentrata mai mult pe cei doi. Iti racomand sa incerci anime-ul asta, este unul foarte placut.

Daca vrei un anime ce este axat mai mult pe genul romance atunci iti propun: Amagami SS (2 sez).

"Tachibana Jun'ichi, protagonistul acestei serii, se simte mereu inconfortabil în perioada Crăciunului, deoarece cu 2 ani în urmă fata de care îi plăcea nu a mai ajuns niciodată la întâlnirea lor programată chiar în anjunul Crăciunului. Dar anul acesta Tachibana se decide că e momentul pentru o schimbare şi îşi propune să-şi găsească o nouă iubire până la Crăciun. Şi are 6 fete frumoase din care poate să aleagă: Morishima-senpai, cea mai populară fată din şcoală, Kaoru, prietena şi colega lui de clasă, Sae-chan, prietena timidă a surorii lui, Nanasaki Ai, junioara de la clubul de înot, Rihoko, prietena lui din copilărie şi Ayatsuji, şefa clasei."
http://site.anime-nolimit.ro/anime/203-amagami-ss-all

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death note.

| an0therkid a răspuns:

Ao no exorcist
fii lui lucifer ucid demonii impreuna cu alti exorcisti

| stefyyyy a răspuns:

Iti recomand Death Note.Eu l-am vazut si e genial.Are in jur de 37 de episoade.Este vorba despre un tip care gaseste"un caiet al mortii"si daca este scris numele unei persoane, persoana respectiva moare. Tipul care gaseste carnetul este foarte inteligent si il foloseste sa ucida cat mai multi criminali.O sa fie un joc al mintii intre el si un detectiv care este pe urmele lui.E la categoria anime psihologic. Sper sa iti placa.

| Buffulete explică (pentru stefyyyy):

L-am vazut...si da, foarte frumos, l-am vazut de 2 ori. Iti multumesc oricum!

| stefyyyy a răspuns (pentru Buffulete):

:*Anime mai scurt mai e Nanathinking