| anonim_4396 a întrebat:

A fost gasita metoda pentru ca,fetele sa scape de viol.

A fost cateva cazuri si a functionat:

Cand sunteti agresate intim,nu va opuneti,incercati sa vorbiti chiar daca va agreseaza si ii spuneti ca aveti hiv,sifilis sau alte boli pe care ar putea sa il contaminati si aceste sa se inbolnaveasca. Daca acesta intreaba"cum ai boala"ii raspundeti ca ati intretinut relati intime fara prezervativ si vati infectat si cu injecti nesterile. Daca va cere oral,la fel aveti o infectie in gura si încercați sa va curge saliva prin coltul guri(ideia este sa simulti si sa bagati frica in agresor).
Daca încearcă sa se uite in gura voastra spuneti ca aveti o ciuperca alba care o data transmisa spre o alta persoana poate sa ii apara diferite infecti la sistemul circulator sau excretor.

La final o sa-si piarda încrederea si o sa plece,dar s-ar putea sa va traga si o palma pentru intimidare,ideia este ca trebuie sa fiti calme,nu sa tremurati si sa bociti.

Sper sa va ajute, pentru ca in Romania este ca in jungla.
Daca stiti si alte metode scrietimi.

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, sa stii ca ideea cu sida si sifilis este buna, dar ce te faci cand ii spui unui individ de 20ani de la tara, care nu a auzit de asa ceva? Sau ce te faci cand te violeza un nebun? Crezi ca el chiar il intereseaza de ce ii spui, poate nici nu este constient.
Este usor sa vorbesti dar cand incep 2-3 baieti sa te violeze, iti iei si bataie, nu stii ce se intampla, se rup hainele pe tine, chiar crezi ca ai putea sta calma si sa le spui poezia?
Eu as veni cu metode pentru fiecare caz in parte:
-pentru violatori cu probleme psihice, acesti vor sa te vada ca suferi, ca tipi, ca te doare, la acesti daca te prefaci ca iti place te lasa in pace, pentru ei nu conteaza actul sexual in sine, ci sentimentele care ti le provoaca, cu care se hraneste el.
-pentru un violator normal care doreste doar sex, acestuia ii poti spune ca tu esti dorita si vrei. ori ii propui sa mergeti la tine sau la el ca nu iti place locatia, daca accepta mergi pana dai de niste oameni si le ceri ajutorul. daca nu accepta atunci ii spui ca esti de acord s-o faci acolo, daca nu are arma sau cutit, intr-un moment de neatentie ii dai una intre picioare cat poti de tare si ai fugit. daca are arma atunci trebuie sa te prefaci pana ii castigi increderea un pic si lasa arma jos, apoi il lovesti intre picioare si fugi.
-cand esti violata de mai multi, aici e mai greu si mai complicat, merita incercata varianta ta cu am sida, daca vor oral poti sa le spui ca se transmite si oral, dar bataia cred o incasezi oricum. daca nu merge varianta cu sida, poti incerca varianta "fata supusa" care vrea si ea dar cu fiecare in parte nu cu toti odata, trebuie sa stii cateva tehnici de autoaparare : te faci ca il saruti si cu degetele mari ii apesi ochii puternic, sau ii dai una tare peste marul lui adam, iar de ceilalti incerci la fel sa te aperi ori lovindu-i intre picioare, muscand sau zgariindu-i foarte tare.
E bine sa stii cateva tehnici de autoaparare, ori sa porti spray paralizant sau mai nou s-a inventat o lanterna cu care poti curenta agresorul.
Educatia previne prostia.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar daca agresoru are HIV sifilis si ce o mai fi? Nu scapa de el

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca o metoda si mai buna ar fi ca fiecare fata sa aiba la ea o copie a...chestiei asteia pe care ai scris-o tu aici si sa i-o dea agresorului s-o citeasca.
O sa-l ia pe ala asa o ameteala, de n-o sa mai fie in stare de nimic.

| LoveSleep a răspuns:

Da, cu siguranță o să le creadă.

| Florentina9210 a răspuns:

Pana citesc eu atata, ala deja a terminat si pleaca. mai usor si varianta traditionala este sa ii dai una in ''bilute'', cat de tare poti!

| Oana92 a răspuns:

Da, pentru ca evident un tip care vrea sa te violeze va sta cu tine la o discutie inainte de viol...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot sa.i zic si de hemoroizi?