| R0R0 a întrebat:

Ați luat vreodata parte la actiuni de voluntariat in cadrul unei organizatii precum Crucea Roșie?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

As ajuta cu mare placere cu tot ceea ce pot pentru copii. Eu ma gandesc ca eu am avut prilejiul sa ma nasc intr-o familie normala inconjurat de iubire si de lucruri bune, iar ei s-au nascut dezbinati si fara speranta.

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| Drimmero a răspuns:

Nu, dar cand am facut liceul am adus fiecare cate ceva de acasa, haine, alimente sau jucarii pentru copii de la camine.

| Drimmero a răspuns:

Ei nu au absolut nicio vina si nu pot sa stau indiferent situatiei. Fata de copii care se nasc in puf si au 0 ratiune si sunt jegosi de natie, mai bine ai prefera ca prieten un om de la camin, vorba aia, tot om este, indiferent de haina pe care o poarta.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Cum se face că nu ești voluntar avand in vedere ca iti place sa ajuti oamenii?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ajut la ocazie, nu mi-ar place sa umblu si sa pierd mult timp asa. Daca e sa ajut, ma duc personal sa ajut, nu pentru primarie.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

E adevărat că pierzi timp.
Faci cum vrei.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Exact si asta voi face, nu in alt feltongue!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Oke,vulturaș.Tu și noul tău avatar.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu e nou, l-am mai avut, dar sub alta forma.

| Drimmero a răspuns:

Discutam alta data, trebuie sa plec, numai bine!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca faci referire, exclusiv la voluntariatul in cadrul unei organizatii, cum ai zis chiar tu in intrebare, si nu un ajutor voluntar pe care l-as da cu placere oricarei persoane, atunci nu, nu am facut asta in cadrul acelei organizatii.
M-am inscris la voluntariatul ligii facultatii, dar nu am putut sa merg sad

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Oh...
Si eu credeam că voi renunta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Nu cred...

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Bine. Poate pare de necrezut, dar așa e.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Oke big grin

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Ba da, dacă nu aş fi fost ocupată cu altceva.

| J0B0MAT a răspuns:

Oho, ironie?sad

| J0B0MAT a răspuns:

Bine,te cred.laughing

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Mulțumesc. :X

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Cu plăcere.
Iar îţi trebuie pistoale?

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Daaaa.
Nu voi renunta niciodata la ele.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Foloseşte-te de puterile tale de vampir. Pistoalele sunt pentru oameni.tongue

| J0B0MAT a răspuns:

Oh,bine,îţi cumpăr un set de Crăciun. Vreau să fii completă laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Să fie cald şi frumooos.

| RainmakerX a răspuns:

Nu am luat parte la asa ceva dar as vrea.

Totusi... nu am eu timpul asta. sad

| R0R0 explică (pentru RainmakerX):

Nici eu nu m-am incadrat la inceput.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu cred ca orice actiune exercitam responsabil, are si un rol indefinit de voluntariat! Actiuni, in care diverse organizatii guvernamentale sau neguvernamentale, organizate, nu-mi inspira incredere si pot dovedi ca sunt o forma de fariseism.Chiar daca -ti dai sufletul sa -ti faci treaba, rezultaul este derizoriu in ansamblu! Nu dau exemple. Decat la insistenta!
E ca si cu POMANA crestin-ortodoxa!
Daca o faci, nu stie nimeni, tu ai si uitat! Nu intrebi la ce foloseste, altfel (pomana) nu mai e voluntariat.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu,niciodata.

| IonutCG90 a răspuns:

Da. P.C. Sicilia, 1 an de zile.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Faci voluntariat la Crucea Rosie? Poti sa-mi spui cum e? Vreau si eu sa ma inscriu, insa din august-septembrie.

| R0R0 explică (pentru 熊Panda熊):

Este foarte frumos. Mai ales daca ai timp.

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru R0R0):

Si ce ati facut pana acum? Poti sa te inscrii oricand?

| R0R0 explică (pentru 熊Panda熊):

Da.
Am fost la gradinite.O sa luam parte la o gala, unde vor veni personalitati din judet.