| anonim_4396 a întrebat:

Ați mâncat sau ați mânca vreodată insecte? știți să le pregătiți?

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu știu dacă aș mânca și nu știu să le pregătesc.

| LoveSleep a răspuns:

Aveam o colegă în liceu care se juca cu ele și apoi le mânca. Îi plăceau că cică "sunt crocante".

| J0B0MAT a răspuns:

N-am mancat si nu as vrea sa incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuuu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai că mi-ai făcut poftă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iesim la un gandac? Sti vreun restaurant? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă faci cinste caut, nu e problemă laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am mâncat, probabil că voi mânca și nu știu să le pregătesc.
Ceva îmi spune că tu ai mâncat/mănânci și ai idee cum să le pregătești thinking ( fac referire la răspunsul tău de mai devreme cu
(„drăguți gândăcei"), am dreptate or nah?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mancat. laughing Dar as vrea sa incerc, de ce nu? Atat timp cat mancam animale si bacterii, de ce sa nu incercam si insectele?
Am vazut un documentar despre tailandezi care mancau, sincer pareau destul de gustoase.(mai ales salata de furnici, yummy)
Am zis ca sunt draguti pentru ca imi plac. Nu sunt asa de scarbosi daca ajungi sa ii cunosti. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

„când ajungi să-i cunoști " - da, sau mai bine spus când stomacul tău îi cunoaște.
„salată de furnici, yummy"- LOL

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Desi e ciudat. Sunt de parere ca salata de furnici e mai sanatoasa decat mancarea fast-food.
Si nu neaparat cu stomacul. Dar cand stai sa discuti cu ei, ei cel putin asculta si nu te judeca. laughing Sunt chiar baieti de treaba (sau fete, nu stiu).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima parte cu „ascultatul și judecatul" sună cam depresiv deși chiar ai dreptate că salata de furnici este mai sănătoasă decât mâncarea fast-food.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa a si fost. El a fost singurul care m-a ascultat atunci.
Imi pare rau ca nu am pastrat legatura cu el.

| Whateverpfff a răspuns:

As vrea sa incerc multe nebunii culinare din toata lumea.
Nu, nu stiu cum se prepara