| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ai chefuit vreodata fara sa consumi bauturi alcoolice si fara sa fumezi tigari? Daca da, cum a fost? Crezi ca chefurile pot fi frumoase si smechere si fara bauturi alcoolice si fara tigari?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai ceva probleme? Cheful nu are rost fara bautură. Nu iti da acel sentiment de distractie. Mai bine impleteste ciorapi ca ai niste intrebari de te doare mintea.

| Florentina9210 a răspuns:

Un paharel de bere, nu o fi foc. Cateodata la ocazii speciale, de ce nu.
De fumat, nu fumez, am incercat o data cand am fost la o prietena, am luat mentosane sa nu ne certe bunicul sau.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Auzi, de ce nu faci tu mai bine un fular ca vine iarna? Sau niste mileuri...

| vocea a răspuns:

Eu nu beau, nu fumez si ma distrez de minune daca am cu cine in special fete

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai da chefurile pot fii chiar mai frumoasa fara tigari si alcool.
Ce sens are sa dai bani pe tigari? nu faci decat sa te omori singur si sa-ti afectezi plamanii, nu inteleg ce placere e asta de a fuma, eu nu am incercat-o vreodata si nici nu voi incerca la fel si despre alcool, bine alcoolul nu face rau daca il consumi in cantitati mici, foarte mici.
Eu nici nu merg la chefuri.

| Deaad a răspuns:

Fara bautura, in niciun caz.

| drutzix a răspuns:

Depinde de situatia in care te aflii.
Cheful fara bautura nu isi are rostul.
Dar daca e o petrecere stilata nu o sa bei ca porcu' pana cazi jos.
Eu ma distrez in ambele situatii desi o prefer mai mult pe a doua.

Alcoolul inhiba productia de Glutamat si mareste productia de Gaba (neurotransmitatori) deci schimba compozitia creierului.
Tutunul pe de alta parte nu face mai nimic cand vine vorba de petrecere.

| Piratul10 a răspuns:

Ar trebui sa-ti schimbi nickname'u in #Virginuchifteluțăcrocantă
No drink nofuck