| Leon a întrebat:

Ai fi de acord cu schimbarea numelui tari din Romania in Dacia?

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu; fiindca nu ar fi respectata astfel etnogeneza poporului roman; spune istoria, spun si traditiile noastre ca suntem si daci si romani iar cei din urma au fost cuceritorii si au dat limbii noastre cele mai multe cuvinte si firii noastre indarjirea de a rezista.E un fapt ramas din vremurile de inceput ca prin satele noastre si astazi femeile se adreseaza barbatilor lor :"Mai, romane!"Si apoi nicaieri in lume nu mai exista un tinut cu un nume atat de frumos si amintind de unul dintre cele mai mandre si mai puternice popoare care au existat vreodata pe fata pamantului!

| Baky a răspuns:

Nuuuu!rolling on the floor

| Leon explică:

Era vb de principiu, pentru ca la urma urmei romanii sunt cei care au invadat taramurile noastre iar dacii sunt cei care si-au aparat pamantul. Simbolic e ca si cum eu as vrea sa te mariti cu mine dar tu nu vrei, iar eu din egoism nu inteleg si te fac 'sclava' mea si iti dau numele meu.
@danutsaa data viitoare incearca sa intelegi despre ce e inainte sa te bagi ca musca... nu suntem la T/A intelegi? straight face

| Aleccsandra a răspuns:

Noooo`noooooo`Ce [.]`nu mai suntem pe timpul lui Ceascaa!
Deci`nooo! E o prostieee...

| MaxiValau a răspuns:

Nu! Dacia e uda dintre cele mai ieftine marci de masinilaughing
Daca ai fi spus cv mai de renume (Renault), ar fi fost ok, dar nici cv gen BMW, pentru ca am fi fost o tara de cocalari (nu ca n-0am fi si acum)