| MorphineGirl a întrebat:

Am avut un vis foarte ciudat si a-si vrea sa stiu cam ce reprezinta.
Am visat ca un vecin de al meu care are un handicap verbal ma urmarea pe mine si pe inca o tipa pe o ulita sau asa ceva ca sa ne violeze in final am ajuns intr-un loc care semana cu o terasa, acea tipa a scos un pistol si i-a impuscat pe toti mai putin pe mine si eu tipam la ea sa se potoleasca si mi-a spus "ce imaginatie bolnava si ce se ascunde in subconstientul tau ce temeri ai de ai putut sa visezi asa ceva?" si atunci m-a impuscat si a spus "i-a de aici mori ".Ce poate sa insemne asta? Nu stiu nimic despre vise si a-si vrea sa aflu mai multe happy

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Se zice ca in vis focul de arma este o v este, iar daca ai fost impuscat si ai murit, ti-a murit moartea.
Analizeaza si tu, vezi daca primesti o veste ceva..ai grija de tine.
O zi frumoasa sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Visele nu inseamnă absolut nimic. Sunt niste prostii ce visăm noaptea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt o gramada de situri care talmacees visurile, dar de multe ori sunt irelevante...Nu inseamna nimic!

| AtateaConditii a răspuns:

Ce ma enervati cu visele astea, parca se va intampla vreodata sau are o semnificatie. E pur si simplu subconstientul tau care acumuleaza ganduri, imagini din lumea reala si le reflecta in vis. De exemplu poate in ziua inainte sa visezi te-ai uitat la un film cu arme si te-ai intalnit cu prietena ta cu 2 zile in urma.

| Denly a răspuns:

Subconstientul iti transmite informatii. Ar trebui sa fii mai calma, sa nu bagi in seama filmele horror daca te-ai uitat la asa ceva.
Daca vrei sa te trezesti intr-un vis intreaba-te de mai multe ori pe zi:"unde ma aflu, visez sau sunt treaza"? si, va urma un vis cand fara sa vrei te vei intreba. Atunci vei fi treaza in propriul tau vis, vei face ce iti doresti tu.winking Ceao!

| Krixxus a răspuns (pentru Denly):

Tie ti-a mers faza asta?
m-ai cam facut curios... happy

| Denly a răspuns (pentru Krixxus):

De vreo 5, 6 ori mi-a mers. Daca nu imi mergea nu mai dadeam acest sfat.winking

| Krixxus a răspuns (pentru Denly):

Si ce ai facut?
daca tot erai intr-o lume unde puteai face "imposibilul"

| Denly a răspuns (pentru Krixxus):

Prima data cand am avut vis lucid am incercat sa zbor. Nu am reusit pentru ca fiind constient e greu sa ramai in vis. M-am ridicat doar la vreun metru de pamant si, am simtit usor usor cum ma trezesc. Apoi in urmatoarele vise am mers pe motociclete, faceam sa imi apara ceea ce nu vazusem niciodata in realitate. Faceam sex happy o data am schimbat si anotimpul (din iarna am facut vara) si altele. Uneori nu imi reusea sa fac ce vreau pentru ca eram limitat la credintele din viata reala. Oricum, e fain de tot. Daca vrei sa incerci iti urez succes!winking

| Krixxus a răspuns (pentru Denly):

Mersi...am sa incerc
sa vad daca imi iese

| Denly a răspuns (pentru Krixxus):

Trebuie sa ai rabdare.

| ALEXandra050 a răspuns:

STai linistita, nu te agita. A fost doar un vis, gata a trecut.
Si mie mi s-a intamplat de multe ori sa visez diverse lucruri ciudate.

| abur3lFuckm3N a răspuns:

Discuta cu prietena ta despre acest vis si incearca sa aflii mai multe despre ea.