| Nickolas94 a întrebat:

Am de facut emblema Colegiului Politehnic pentru un concurs. Am in minte trei cuvinte "Arta" "Curaj""Disciplina" si mai am nevoie de un al patrulea cuvint, sau propuneti voi ceva cuvinte care sa le pot introduce pe emblema, ceva de genul ca la o carte de vizita. O mica sursa de inspiratie! Dau fundita raspunsurilor care vor fi reusite!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

"Viitor" sau "pas spre viitor".

2 răspunsuri:
| Iofciu_Marinela_2000 a răspuns:

Si "Vointa"

| Nickolas94 explică (pentru Iofciu_Marinela_2000):

Cuvintul se potriveste dar o mica concretizare as vrea ca acste cuvinte sa la traduc in latina iar google nu cunoaste asa ceva ca "Vointa"