| 1234dany5 a întrebat:

Am o intrebare din Naruto! ce parere avetibig grineidara,Itachi si Tsushikage vs Madara,Mizukage si Konan? Daca nu stiti cine sunt uitati aici: Deidara - membru Akatsuki foarte talentat in creearea unor pasari, gandaci creaturi din clay ce explodeaza prin folosirea unui jutsu numit "Katsu". Itachi-tot membru Akatsuki ce si-a ucis clanul* si a posedat puterea Sharinnganului cu care poate creea iluzii. Tsushikage-Kage din satul pietrei(foarte puternic ce poate controla jutsuri foarte puternice. Madara-ascuns sub numele de Tobi(in Akatsuki) un membru extrem de puternic din clanul Uchiha. Muzukage-kage din satul cetii numita si "TerumiMei". Konan-membru Akatsuki talentata in posedarea jutsurilor cu hartii*

Răspuns Câştigător
| Mimzy a răspuns:

Deidara si Itachi si Tsuchikage ar fi o echipa destul de ok,avand in vedere ca Dei si Itachi lupta de la distanta,Itachi folosindu-se de sharingan,iar DEidara de arta sa explosiva, iar Tsuchikage fiind cel ce compenseaza, luptand din apropiere!
Madara, in echipa cu Mizukage si Konan ar fi de neoprit, dar asta doar din cauza lui Madara.Cu sinceritate,trebuie sa spun ca si in Madara vs Deidara, Itachi, Konan si cei doi kage tot Madara ar iesi castigator, deoarece chakra, puterea si genjutsu nu se compara cu ceea ce le apartine celor 5 oameni.Insa castigatoare ar iesi sigur echipa lui Madara!

Sper ca te-am ajutat! ^^

| 1234dany5 explică (pentru Mimzy):

Ai dreptate! cand am vazut ce puternic e madara in lupta contra celor 5 kake! am observat si eu ca e invincibil! ce-ai zice daca in locul lui ar fi gaara?

| Mimzy a răspuns (pentru 1234dany5):

Oooh,atunci ar fi inetersant...
Pai sa vedem...Deidara l-a invins pe Gaara
Deci Deidara > Gaara
Tsuchikage si Mizukage s-ar afla cam la acelasi stadiu, cred.
Deci Onoki = Mei
Mai raman Itachi si Konan, si cu aman pe inima cred ca Itachi ar bate-o Pe Konan

Deci aici echipa lui Deidara, Itachi si Onoki ar castiga ^_^